Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
27 maja 2019

Kto wygrał wybory na Śląsku?

Kto wygrał wybory na Śląsku?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Są znane sondażowe prognozy wyniki wyborów do europarlamentu w Polsce i naszym regionie na Śląsku. Znamy nazwiska osób, które najprawdopodobniej zasiądą w Parlamencie Europejskim.

Eurowybory 2019 zakończyły się w Polsce o godz. 21. Według wstępnych sondażowych wyników głosowania wybory do Parlamentu Europejskiego wygrał PiS, zdobywając 42,4 proc. głosów. Koalicja Europejska ma 39,1 proc. poparcia w badaniu exit poll Ipsosa, Wiosna 6,6, a  prawicowa Konfederacja – 6,1. Kukiz'15 ma 4,1 proc. poparcia.

Z badania wynika, że z PiS na pewno mandaty zdobyła Jadwiga Wiśniewska (389 tys. głosów) i Izabela Kloc (68 tys. głosów), z Koalicji Europejskiej do PE weszli Jerzy Buzek ( 387 tys. głosów) i Jan Olbrycht (68 tys.). Na mandat może liczyć też Jacek Wilk (53,1 tys. głosów) z Konfederacji i Łukasz Kohut z Wiosny.

Mandaty zdobyli też najpewniej Grzegorz Tobiszowski z PiS i Marek Balt z Koalicji Europejskiej. Obaj startowali z drugiego miejsca na swoich listach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto zdobył najwięcej głosów w Jastrzębiu? Kto zdobył najwięcej głosów w Jastrzębiu?

Znamy 9 posłów z naszego okręgu .  Dwóch posłów z Jastrzębia Znamy 9 posłów z naszego okręgu . Dwóch posłów z Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (67)
Lowerboj29.05.2019 9:11

@Halszka "po jakimś czasie wyborcy PiSu to zrozumieją , że rozdawnictwo ma dwa końce" Tak, tak, tylko dlaczego kosztem podatników, którzy nie są wielodzietni i tym samym nie czerpią bezpośrednio dla siebie korzyści? Niby bezrobocia u nas nie ma, ale pracować się za zbytnio też nie opłaca. Właściwie to co mnie to wszystko obchodzi? Pracuję w Czechach, zarabiam co najmniej bardzo dobrze, a do tego czerpię od nich socjal na dzieci oraz tam rozliczam się z podatku. W zeszły czwartek dostałem na swoje konto przelew z czeskiego urzędu skarbowego. Odliczenie na żonę (tak, na żonę) i dwójkę dzieci w wysokości 65000 koron. Pozdrawiam.

Gość28.05.2019 11:15

"Demokracja skończy się wtedy, gdy rząd zrozumie, że może przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi" Alexis de Tocqueville

Halszka28.05.2019 11:10

A ja jestem za tym żeby wygrał PiS !!! Niech pokażą jak można tyle rozdać bez uszczerbku na budżecie. Gdyby wygrała PO musieli by sprzątać ten bajzel po PIS. Mówię o jesiennych wyborach. A tak po jakimś czasie wyborcy PiSu to zrozumieją , że rozdawnictwo ma dwa końce.

wyborca27.05.2019 22:46

Znów moherówy przy urnach. Porażka

emi27.05.2019 21:24

Słysze znow wycie? znakomicie !! tylko pis! koniec zlodziejstwa i sprzedawania Polski!won z komuchami a cimosiewicz powinien isc do wiezienia za wypadek ktory spowodował a nie do brukseli! zwykły czlowiek by juz za to siedzał!

Artystka27.05.2019 19:00

Gość 18.36wyjedz na Białoruś tam jest jedna partia zawsze będziesz czuł się zwycięzcą bo przegrywanie słabo ci idzie zero klasy.

Gość27.05.2019 18:36

PiS i demokracja co za ciemnogrod

Pokaż wszystkie opinie (67)