Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
28 maja 2019

Czy poseł Matusiak zostanie wiceministrem?

Czy poseł Matusiak zostanie wiceministrem?
fot. facebook. com

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zdobył mandat do Parlamentu Europejskiego. Od razu ruszyła karuzela nazwisk jego ewentualnych następców.

Na giełdzie nazwisk jako potencjalnych nowych wiceministrów wymienia się posła Grzegorza Matusiaka z Jastrzębia i senatora Adama Gawędę z Wodzisławia Śląskiego. Możliwe jest też trzecie rozwiązanie - nikt nie zastąpi odchodzącego z resortu Tobiszowskiego. Jego następca zostanie wskazany dopiero po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Grzegorz Matusiak, urodzony w 1961 r., ukończył studia inżynierskie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Następnie przez 27 lat pracował w kopalni Zofiówka, gdzie zaczynał pracę jako elektryk, poprzez dozór średni, w późniejszym okresie zostając inspektorem elektroenergetyki.  W 2006, a następnie w 2010 r. został wybrany do Rady Miasta Jastrzębia Zdroju. Od 2011 roku jest posłem na Sejm RP. 

Adam Gawęda, urodzony w 1967 r., ukończył studia inżynierskie na Politechnice Śląskiej. Pracował w kopalni Rydułtowy-Anna. W latach 2002–2007 zasiadał w radzie powiatu wodzisławskiego. W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat posła z listy Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach 2011 nie uzyskał reelekcji. W wyborach w 2015 roku uzyskał mandat senatora z ramienia PiS. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto zdobył najwięcej głosów w Jastrzębiu? Kto zdobył najwięcej głosów w Jastrzębiu?

Jastrzębie będzie mieć dwóch posłów: Gadowskiego i Matusiaka Jastrzębie będzie mieć dwóch posłów: Gadowskiego i Matusiaka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (86)
Byk01.06.2019 17:40

Do Dyzmusiak. To znaczy,że taki portal jest JNcienki. Skoro boi sie Matusiaków. Ten portal zawsze ma najszybciej wiadomości i od razu jest się tu na bieżąco. Tamten to zanim coś napiszą, wyświetlą to już każdy inny wie o tym. A druga sprawa tam cenzura działa. Wiec czuje sie jak w czasach komuny.

Byk01.06.2019 17:37

Tylko nie Matusiak!!!! To jakaś porażka by była.

Lowerboj31.05.2019 10:33

@Dyzmusiak Udało mi się bez problemu. Możesz sam sprawdzić. Wpis pod artykułem "Remont za 18 milionów".

Lowerboj31.05.2019 10:16

@Dyzmusiak OK, przyjmuję wyzwanie. Zaraz coś tam u nich napiszę i zobaczymy, czy się ukaże. Dam znać ;-)

Dyzmusiak30.05.2019 17:47

@Lowerboj
Jeśli nie kupili tego portalu to musieli bardzo nastraszyć jego właściciela.
Spróbuj coś napisać z użyciem słowa "Nikodem" "Dyzma" albo "Mat*siak" na JN i daj znać czy Ci cenzura puściła.

Dżordż prosto z drzewa30.05.2019 13:19

Kiedy patrzę na braci M, to dwoi mi się w oczach.

Lowerboj30.05.2019 6:16

@Dyzmusiak Szczerze wątpię, bo znam osobiście właściciela tego portalu, ale wszystko bywa możliwe. Z tego, co mi wiadomo, to oni i ich poglądy polityczne już w wystarczającym stopniu okupują trochę inny portal i gazetę.

Pokaż wszystkie opinie (86)