Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
30 maja 2019

Sądy zabierają dzieci rodzicom

Sądy zabierają dzieci rodzicom
fot. pixabay

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje rodziców, a dokładnie rodziców zastępczych. Chętni mogą się zgłaszać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu. 

Coraz więcej dzieci z terenu Jastrzębia nie może mieszkać z własnymi rodzicami ze względu na to, że nie są oni w stanie zapewnić odpowiedniej opieki swoim pociechom.  Sprawy takie trafiają do sądu rodzinnego, który postanawia o przeniesieniu dziecka do rodziny zastępczej. Jak informuje Ośrodek Pomocy Społecznej, już teraz brakuje miejsc w takich rodzinach. OPS poszukuje chętnych chcących pełnić taką odpowiedzialną rolę.

Osoby, którym powierza się pieczę zastępczą nad dzieckiem nie mogą być skazane wyrokiem sądu. Rodzina zastępcza otrzymuje na każde powierzone dziecko pomoc finansową na pokrycie kosztów utrzymania dziecka oraz inne wydatki zgodnie z Ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy.

Chętni, którzy chcieliby podjąć się pełnienia roli rodziny zastępczej proszeni są o kontakt z OPS - Dział Pomocy Rodzinie, Osobom Niepełnosprawnym i Bezdomnym, ul. Opolska 9. Tel.: 32 434 96 45 lub 32 434 96 46.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Gość02.06.2019 22:50

Sąd rodzinny, ops i ośrodki adopcyjne to jedna wielki worek. Niesprawiedliwy worek.

Byk01.06.2019 17:36

do Mamama. Kobieto dziecko mówi prawdę takie małe. Do tego dochodzą badania psychologiczne i wszystko wyjdzie.

Byk01.06.2019 17:34

Dobrze niech zabiaraja bo te dzieci będa miec gdziekolwiek lepiej niz w takich rodzinie jak byli. Tak jak u nas w klatce zabrali 5 dzieic bo rodzice tylko towarzystwo zapraszali matka z ojcem wychodzili wieczorami, picie, ćapnie a małe dzieci 3 letnie od urodzenia nie byli na dworze. Matka teraz czaruje OPS że sie poprawiła. Tylko niech zrobia nalot wieczorem to zobaczą towarzystwo. Te dzieci były dla nich źródłem dochodu. Bo ani matka nie pracowała ani ojciec.

Gość31.05.2019 16:40

Jestem babcią 2 ,5 letniego wnusia sądy są okropne jednostronne i razem z wcpr mają gdzieś dobro i bezpieczeństwo dziecka kłamią naciągają a sądy im wieżą w naszym przypadku nikt nic do nas nie ma tylko wcpr i bezradność jest straszna

Do Mamama Dziś o 5:1631.05.2019 13:05

Próbowałem poczytać te twoje wypociny. Ale doszedłem do wniosku. Urodziłaś w wieku 11 lat i przerwałaś dalszą naukę albo jesteś jedna z patologii.

Lowerboj31.05.2019 6:05

@MamaGaga Partnera to może mieć co najmniej celebrytka jakaś, a ty możesz mieć co najwyżej konkubenta ;-)

Mamama31.05.2019 5:16

Jestem mamą 5 letniej dziewczynki która zabrano mi z kłamstw sąsiadów moich rodziców. Zostawialam ją pod opieką babci normalnych ludzi gdy ja chodziłam do pracy i z tego powodu przez sąsiadów rodziców zabrano mi ja ponieważ sąd uwierzył falszywych uzsasadnien nie miał nic czarno na białych, dziecko wszystko miało Miłość czysta była, a teraz gdy ją biorę na urlopowanie to albo brudna jest, nie podcierana ponieważ sama jeszcze nie potrafi brudne ciuchy Smierdza włosy od tytoniu bluza stara bardzo stara dla córki w której ją od nich odebralam, dziecko często powtarza ze chce do mamy, bralam nawet prawnika i nie mogę jej odzyskać ponieważ sad cały czas kieruje się tym fałszywym uzasadnieniem. Płakać się chce :( kocham tak bardzo moja córeczkę i bym życie za nią oddala gdyby jej się cos stało.

Pokaż wszystkie opinie (35)