Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
31 maja 2019

Znalazł się dawca szpiku dla Miłosza

Znalazł się dawca szpiku dla Miłosza
fot. JSW. S.A

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się znaleźć dwóch potencjalnych dawców dla Miłosza Marka, pracownika Jastrzębskiej Spółki Węglowej cierpiącego na zespół mielodysplastyczny,czyli nowotwór krwi.

Jak informuje rodzina Miłosza, dawcy szpiku pochodzą z naszego kraju. Po dodatkowych badaniach wybrano jednego z nich. Zgodność kodu genetycznego 21-letniego dawcy i chorego jest idealna, a ta sama grupy krwi dodatkowo zwiększa szanse na udany przeszczep. Ten planowany jest na przełomie czerwca i lipca w klinice w Katowicach.

Procedura przygotowywania do przeszczepu, sam przeszczep i czas dochodzenia do siebie, to 40 dni spędzonych w szpitalu. Po tym czasie, jeśli nie będzie powikłań Miłosz Marek będzie mógł wrócić do normalnego życia.

W wielką akcję „Wszyscy Dla Miłosza - zostań potencjalnym dawcą” organizowaną przez Fundację DKMS zaangażowało się wiele osób, wśród nich pracownicy i koledzy Miłosza z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na pomoc górnikowi z Jastrzębia Na pomoc górnikowi z Jastrzębia

Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Hmm...02.06.2019 20:52

@pedagog...modlisz sie do tego gościa,który pozwolił żeby ten człowiek zachorował?...Życze najlepszego Panu Miłoszowi :)

bp02.06.2019 17:39

Cudowna wiadomość!!!
Cieszę się z Wami i trzymam kciuki za udany przeszczep i szybki powrót do zdrowia czego z całego serca Ci życzę Miłosz!

Gość01.06.2019 22:30

Super!!! Miłosz trzymam kciuki za Ciebie!!!

pedagog01.06.2019 19:43

Bardzo się cieszę ! Kibicuje temu miłemu Panu. Modlę się za niego.

JN31.05.2019 23:46

Kuzynku bardzo się cieszę i trzymam kciuki

Jastrzębianin 7431.05.2019 14:52

Cieszymy się wszyscy, bo Pan Miłosz to wspaniały, ciepły i dobry człowiek. Z pewnością osiągnie jeszcze niejeden szczyt górski.

Gość31.05.2019 13:41

Wspaniała wiadomość!