Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
3 czerwca 2019

1,6 mln zł na remont nieczynnej szkoły

1,6 mln zł na remont nieczynnej szkoły
fot. pixabay

Nieczynny budynek dawnej szkoły przy ulicy Kaszubskiej zostanie przywrócony do życia. Na ten cel miasto wyda 1,6 mln zł.

Dawny budynek Zespołu Szkół nr 7, przy ulicy Kaszubskiej 2 zostanie zmodernizowany. Potrzeba taka pojawiła się w związku z koniecznością przygotowania sal lekcyjnych dla uczniów, które szkoły będą modernizowane. Chodzi  o dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 i Szkoły Podstawowej nr 18.  Gruntowny remont tych dwóch budynków wyklucza korzystanie z nich w czasie prac budowlanych.  Na ten cel miasto wydatkuje 1,6 mln zł.  Początkowo zakładano, że wystarczy kwota 1 mln zł, ale oferta, która wpłynęła na wykonanie tego zadania znacznie przekraczała zakładaną kwotę.

Co ma być wykonane w budynku nieczynnej szkoły? Będą to roboty naprawczo-remontowe dotyczące całej instalacji elektryczno-gazowej. Przewiduje m.in. się przygotowanie sali gimnastycznej do użytkowania, wymianę zaplecza kuchennego, skucie starych tynków, wymianę podłóg, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, naprawę pokrycia dachu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Budowa sali koncertowej  przerwana. Pieniądze zmarnowane? Budowa sali koncertowej przerwana. Pieniądze zmarnowane?

Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Mama 04.06.2019 0:03

A ja bardzo chciał podziękować Pani Prezydent za to, że mimo sytuacji jaka miała miejsce rok temu przez temat remontów SP18 jednak wzięła Pani ów rozwiązanie. Jest to napewno z korzyścią dla wszystkich uczniów. Gratuluję i dziękuję. :) Warto było poruszyć ten temat

Gość03.06.2019 22:22

W Rybniku w dawnym internacie miasto zrobiło tanie mieszkania. U nas -tzw. budownictwo społeczne oznacza mieszkania dla bogatych w Zdroju.

Gość03.06.2019 22:20

Miliony, miliony idą na szkoły. a za parę lat kto będzie do nich chodził?

Gość03.06.2019 20:36

Niezła pralnia pieniędzy pani Anno co pani wyprawia z pieniędzmi podatników

Gosia 5203.06.2019 19:14

Ja byłam tam długie lata pracownikiem ,chętnie bym tam wróciła ????

pedagog03.06.2019 16:51

Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził...

Lady03.06.2019 15:26

A co później? Przecież po remontach dzieci wrócą do macierzystych szkół. A 7-emka znowu będzie pusta? No tak, będzie wyremontowana, więc będzie miało co niszczeć. Kto podejmuje tak beznadziejne decyzje ?

Pokaż wszystkie opinie (11)