Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
4 czerwca 2019

"Terroryści będą zawsze bezwzględni"

"Terroryści będą zawsze bezwzględni"
fot. pixabay

Ataki terrorystyczne w szkołach nie są tak niemożliwe, jak się na ogół wydaje. Przekują o tym mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzielnicowi z jastrzębskiej komendy mł. asp. Ewelina Gola i sierż. szt. Krzysztof Popławski z jastrzębskiej komendy uczyli dzieci, jak zachować się w sytuacji kryzysowej. W zajęciach wzięło udział 12 klas Szkoły Podstawowej nr 19 w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzieci dowiedziały się m.in., jak zachować się w czasie ataku terrorystycznego na terenie szkoły oraz w czasie zagrożenia i alarmu bombowego.

- Terroryści będą zawsze bezwzględni - uczniowie są dla nich towarem. Jeśli strzały są bardzo blisko połóż się na ziemi i zakryj rękoma głowę. Uciekać można tylko wtedy, jeśli wiesz, że może się udać. Nie patrz terrorystom w oczy. Nie odwracaj się do nich plecami. Nie zwracaj na siebie uwagi - między innymi takie przestrogi usłyszeli młodzi ludzie od policjantów.  

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na klatce schodowej? Pożar na klatce schodowej?

Zdał egzamin na prawo jazdy i niedługo je stracił Zdał egzamin na prawo jazdy i niedługo je stracił

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
ToJo06.06.2019 7:39

Jak narazie największymi terrorystami w szkołach byli nauczyciele. Podczas strajku wzieli za zakładników tysiące maturzystów. I wyszli z tego bezkarni....

Larx05.06.2019 19:34

Najwięksi terroryści to poprzedni rząd PO

Gość05.06.2019 13:54

Największy terrorysta to rząd PiS.

Gość05.06.2019 12:33

Szkoda że terroryści nie chcą wpaść do budynku UM i zrobić czystkę etniczną. Tylko pytanie kto obstoi. Nasi czy przyjezdni pracownicy.

Smolka05.06.2019 10:24

Piszą i piszą a nikt nie poda nr telefonu alarmowego do antyterrorystów. Nr alarmowy biura antyterrorystów to 996 warto sobie go zapamiętać w dzisiejszych czasach.

Gość05.06.2019 7:52

Usłyszeli glupoty....

Radio Teheran05.06.2019 6:12

Największy terrorysta światowy to usa ze swoim cia.

Pokaż wszystkie opinie (8)