Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
5 czerwca 2019

Potrzebna Straż Miejska - interweniowała blisko 1,5 tys. razy

Potrzebna Straż Miejska - interweniowała blisko 1,5 tys. razy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju interweniowała w ubiegłym roku 1452 razy i wystawiła w sumie 600 mandatów karnych, na kwotę 79 650 zł.

Oprócz tego strażnicy udzielili 744 pouczeń a 90 wniosków skierowano do sądu. 4856 razy Straż Miejska podjęła działania między innymi w zakresie zabezpieczenie miejsca przestępstwa i katastrofy czy też konwojowania wartościowych przedmiotów. Aż 4740 z nich to zgłoszenia od mieszkańców. Największą grupę (1557) stanowiły te dotyczące zakłócenia porządku publicznego. Prócz tego, Straż Miejska dokonała 36 doprowadzeń do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania, 7 osób ujęła i przekazała Policji, a 32 razy zabezpieczyła miejsce przestępstwa, katastrofy lub miejsce zagrożone tego typu incydentem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto zniszczył tą drogę? Straż miejska interweniuje Kto zniszczył tą drogę? Straż miejska interweniuje

Pijany pracownik zatrzymany przez strażników Pijany pracownik zatrzymany przez strażników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Do Mieszkaniec SJZ06.06.2019 13:21

Rzeczywiście masz się czym chwalić. Taki patologiczny tekst mający podnieść twoją wartość w twoim patologicznym środowisku? BTW nie żebym ich bronił, ale dla prawdy zapytam czy wiesz, że policjant też nie musi mieć matury?

do gość Dziś o 6:0806.06.2019 12:16

Radny ma obowiązek wsłuchiwać (czytać) się w nasze głosy. Czy my musimy ze wszystkim lecieć do niego, bo on nie wie co nas niepokoi? "be - ... " napisał, ale na odpowiedź z UM czeka wielu mieszkańców, którzy zauważyli problem i go zgłaszają na forum publicznym.
My też czekamy na odpowiedź. UM to władza samorządowa. Nie polityczna. Polityka, to różne szumowiny gadające od rzeczy, liczące na głupich, którzy ich poprą. Nas nie interesują politycy. Na przykład tacy jak Grzegorz Matusiak. Zarobił na nas nic nic robiąc. Tylko "załatwiał" tysiące i miliony złotych "dla nas". W samorządach i uczciwej demokracji niczego się "nie załatwia" w sposób znany z PRL.

Gość06.06.2019 6:08

Pani prezydent nie ma czasu na zajmoanie się takimi drobiazgami. Ona jest zajęta przyjmowaniem inwestorów zagranicznych, ktorzy walą do jej gabinetu, zajmując do niego kolejkę już od godzin nocnych. I tak każdego dnia! Jeśli chcesz odpowiedzi z UM to zwróć się z tym do radnego z twojego rejonu, a on wystosuje interpelację i tyle.

Mieszkaniec SJZ05.06.2019 22:57

Ostatnio prawie pobilem strażnika miejskiego gdyby nie moja żona. To zwykle leszcze bez matur ,.nieroby

be - czekamy na wypowiedź z UM05.06.2019 20:06

Nic co się dzieje w naszym rejonie, nie może być nam obce. Wszystko dotyczy nas, choć często pośrednio. Chcemy być informowani a nie oszukiwani choćby przez UM. Ktoś pisał o zabawie zorganizowanej przez JSW za zgodą UM na stadionie do 23:30. Prezydent, lub jej przedstawiciel powinien odpowiedzieć o się wytłumaczyć z tego. Prezydent tak nie uważa i ma nas w ... . Czy my też ją mamy mieć w tym samym miejscu. UM nie podlega władzy PiS. To władza samorządowa, ale metody działania czysto pisowskie. Straż Miejska też nie interweniowała a powinna, jeśli są od porządku w mieście. Problem SM jest w jej kierującym. Były policjant na emeryturze ma wpojone, że wszystkie działania są tajne. A to błąd.

dobrze wychowany05.06.2019 19:54

O pracy Straży Miejskiej powinniśmy być informowani na bieżąco. Było by to ostrzeżeniem dla innych, a dla nas informacja co oni robią za nasze pieniądze. SM ma służyć nam a nie komuś, nie wiadomo komu. Dlaczego nikt z SM nie pojawia się wieczorem w okolicach Skate Parku i Jaru południowego. Głośne klnięcie, wrzaski, piski to normalne dźwięki jakie słychać. Teraz, gdy jest ciepło trzeba zamykać okna bo dzieci słyszą i powtarzają. Byliśmy świadkami jak dziewczyna w wieku 10 lat używając "grubych" słów wołała koleżankę, żeby na nią poczekała. Młodzi bluzgają jakby wyssali te słowa z mlekiem matki. Gdyby informacje o karach za niestosowne wypowiedzi były zamieszczane, nie jeden młody "inteligenty" inaczej wolał by milczeć, zamiast odpracowywać karę na rzecz nas, mieszkańców. Bo tylko takie kary skutkują. Nie mandaty, które muszą zapłacić rodzice.

Lowerboj05.06.2019 13:16

"Straż Miejska (...) zabezpieczyła miejsce (...) katastrofy".
I to, jak widzę, na stałe. Cały nasz jastrzębski UM to jedna wielka katastrofa, dlatego swoją siedzibę ma tam SM.

Pokaż wszystkie opinie (23)