Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
5 czerwca 2019

Kiedy koniec śledztwa w sprawie wybuchu w kopalni?

Kiedy koniec śledztwa w sprawie wybuchu w kopalni?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Śledztwo w sprawie wybuchu w kopalni w Stonawie potrwa jeszcze długie miesiące. Tak przynajmniej uważa szefowa powiatowej prokuratury w Karwinie.

- Czekamy na zakończenie ekspertyz biegłych. Dopóki nie będą gotowe, nie będziemy mogli udzielać jakichkolwiek informacji. Chodzi o bardzo trudną sprawę. Może to trwać miesiące. Myślę, że dwa lub pięć czy nawet sześć - powiedziała Gabriela Slavikova agencji CTK.

20 grudnia 2018 roku wybuch metanu zabił w czeskiej kopalni 13 górników, w tym 12 Polaków. Ciała czterech ofiar przetransportowano na powierzchnię w pierwszych dniach po wypadku, 9 zmarłych pozostało pod ziemią. Ze względu na panujące tam ekstremalne warunki - pożar, wysoką temperaturę i niebezpieczne stężenia gazów - rejon katastrofy trzeba było odgrodzić od pozostałych wyrobisk specjalnymi tamami. Dopiero w połowie kwietnia ratownicy po raz pierwszy weszli w ten rejon i wydostali na powierzchnię ciało jednego z górników. W następnych dniach pozostałe.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gdzie miejsca pracy poza górnictwem? Gdzie miejsca pracy poza górnictwem?

JSW działa na rzecz ONZ. Zrównoważony rozwój JSW działa na rzecz ONZ. Zrównoważony rozwój

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Hmm...05.06.2019 11:40

Co na to radiowiec?