Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
5 czerwca 2019

Kiedy koniec śledztwa w sprawie wybuchu w kopalni?

Kiedy koniec śledztwa w sprawie wybuchu w kopalni?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Śledztwo w sprawie wybuchu w kopalni w Stonawie potrwa jeszcze długie miesiące. Tak przynajmniej uważa szefowa powiatowej prokuratury w Karwinie.

- Czekamy na zakończenie ekspertyz biegłych. Dopóki nie będą gotowe, nie będziemy mogli udzielać jakichkolwiek informacji. Chodzi o bardzo trudną sprawę. Może to trwać miesiące. Myślę, że dwa lub pięć czy nawet sześć - powiedziała Gabriela Slavikova agencji CTK.

20 grudnia 2018 roku wybuch metanu zabił w czeskiej kopalni 13 górników, w tym 12 Polaków. Ciała czterech ofiar przetransportowano na powierzchnię w pierwszych dniach po wypadku, 9 zmarłych pozostało pod ziemią. Ze względu na panujące tam ekstremalne warunki - pożar, wysoką temperaturę i niebezpieczne stężenia gazów - rejon katastrofy trzeba było odgrodzić od pozostałych wyrobisk specjalnymi tamami. Dopiero w połowie kwietnia ratownicy po raz pierwszy weszli w ten rejon i wydostali na powierzchnię ciało jednego z górników. W następnych dniach pozostałe.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni? Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni?

Ceny węgla spadły o około 33 procent Ceny węgla spadły o około 33 procent

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Hmm...05.06.2019 11:40

Co na to radiowiec?