Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°16°
7 czerwca 2019

Radni ufają prezydent Annie Hetman

Radni ufają prezydent Annie Hetman
fot. UM Jastrzębie

W czwartek podczas sesji rady Miasta prezydent Anna Hetman otrzymała wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

Podczas sesji radni udzielili prezydent miasta wotum zaufania za ostatni rok pracy, za głosowało 13 osób, przeciwko - 9, nikt nie wstrzymał się od głosu.  Wyniki głosowania za udzieleniem absolutorium przedstawiały się następująco za - 12, przeciwko -4, wstrzymał się odgłosu -6.

- Jastrzębianie, to wyjątkowa chwila dla mnie i dla naszego miasta. Rada Miasta udzieliła mi nie tylko wotum zaufania (po raz pierwszy w historii) ale i absolutorium.  Ogromnie się cieszę. Dziś zatriumfowała w naszym mieście zgoda, porozumienie i chęć współpracy dla dobra mieszkańców. Zgoda buduje! Dlatego mam nadzieję, że otwieramy nowy rozdział w budowaniu miasta przyjaznego mieszkańcom, inwestorom, turystom. Dziękuję radnym za zaufanie i pozytywną ocenę. Pracownikom za ogrom pracy! A wszystkim mieszkańcom za wsparcie -komentowała po sesji prezydent Anna Hetman.

Wotum zaufania dla prezydenta miasta to nowa instytucja prawna, wprowadzona w tym roku. Jest ona wyrazem politycznej oceny włodarza miasta przez radnych. Stanowi zarazem ocenę jego pracy za ostatni rok. Natomiast absolutorium to merytoryczna ocena wykonania budżetu za ubiegły rok. W tym przypadku bada się prawidłowość wykonania budżetu pod względem finansowym i formalnym.

Podczas sesji prezydent przedstawiła raport o stanie miasta. Poniżej prezentujemy jego wersję video.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Sesja przerwana do poniedziałku. Poszło o pieniądze Sesja przerwana do poniedziałku. Poszło o pieniądze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Do:ja09.06.2019 14:06

W pełni POPIERAM opinie! Rządy nauczycieli w SJZ doprowadziły do największego dziadostwa w województwie. Brak koncepcji i elementarnej wiedzy z zarządzania.

Nasze miasto09.06.2019 11:36

Raport w Żorach 82 strony, raport Anny Hetman 370 stron, same imprezy foty z panią prezydent, materiał PR, zero o gospodarce, zero o budownictwie mieszkaniowym, zero o komunikacji, zero o remoncie dróg, zero o remoncie wiaduktów, ale 100% Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 100% nieskończonego OWN, 100% wybiegu dla psów, 200% banerów. Nic tylko płakać pani prezydent. Przemów nie 2 godziny godne Fidela Castro. A zapomniałbym o pani Izabeli najlepszej urzędniczce w randze naczelnika w magistracie, która bawi, skacze, fotografuje, filmuje, PR realizuje

gość09.06.2019 10:57

Gościu z 1:21godz.śpisz i piszesz głupoty, na sesji nie było 23 radnych a wotum zaufania otrzymała Prezydent od wszystkich za wyjątkiem PiS-u co nie było wielkim zaskoczeniem.Ta paria nic nie wnosi pozytywnego do rozwoju Jastrzębia.Pan Sławik miał powiedzieć że radni PiSu będą głosować zgodnie ze swoim sumieniem - czyli światopoglądowo a nie merytorycznie.

Ja09.06.2019 9:29

Głosowałem na tę Panią tylko dlatego żeby Janecki odszedł. A tu jeszcze większe g... Mamy nieszczęście do nauczycieli na tym stanowisku oni są beznadziejni w zarządzaniu

Gość09.06.2019 8:19

Ale odkrycie - wystarczy pozytywna opinia RIO. Radni z jej ugrupowania - PO i zdobyci trzej radni od Maria i już jest - zespł zgrany dwoe trąbki i organy. Dlaczego Marian skumał się z PO??? Gdyby absolutorium dawali mieszkańcy to byłaby klapa.

Gość09.06.2019 1:21

Ale nowość w tut. sypialni. Absolutoria przyznawane są od 30 lat a portal traktuje to jak nie wiadomo co. Gdyby jej ufali bo wszyscy Radni byliby obecni i miałaby 23. głosy "za". Czy to nie jest oczywiste?

Radio Teheran08.06.2019 19:59

"Rzetelna praca"

Pani deklaruje, ze uprawia polityke. Zupelnie sie Pani Prezydent pomieszalo. Prezydent miasta jest urzednikiem szefem innych urzednikow. Razem pracuja dla mieszkancow.
Tu uprawiaja polityke a mieszkancow maja gdzies.
Jak dlugo tak bedzie, dziadostwo w miescie i regres cywilizacji beda sie poglebialy.

Pokaż wszystkie opinie (25)