Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
7 czerwca 2019

Radni ufają prezydent Annie Hetman

Radni ufają prezydent Annie Hetman
fot. UM Jastrzębie

W czwartek podczas sesji rady Miasta prezydent Anna Hetman otrzymała wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

Podczas sesji radni udzielili prezydent miasta wotum zaufania za ostatni rok pracy, za głosowało 13 osób, przeciwko - 9, nikt nie wstrzymał się od głosu.  Wyniki głosowania za udzieleniem absolutorium przedstawiały się następująco za - 12, przeciwko -4, wstrzymał się odgłosu -6.

- Jastrzębianie, to wyjątkowa chwila dla mnie i dla naszego miasta. Rada Miasta udzieliła mi nie tylko wotum zaufania (po raz pierwszy w historii) ale i absolutorium.  Ogromnie się cieszę. Dziś zatriumfowała w naszym mieście zgoda, porozumienie i chęć współpracy dla dobra mieszkańców. Zgoda buduje! Dlatego mam nadzieję, że otwieramy nowy rozdział w budowaniu miasta przyjaznego mieszkańcom, inwestorom, turystom. Dziękuję radnym za zaufanie i pozytywną ocenę. Pracownikom za ogrom pracy! A wszystkim mieszkańcom za wsparcie -komentowała po sesji prezydent Anna Hetman.

Wotum zaufania dla prezydenta miasta to nowa instytucja prawna, wprowadzona w tym roku. Jest ona wyrazem politycznej oceny włodarza miasta przez radnych. Stanowi zarazem ocenę jego pracy za ostatni rok. Natomiast absolutorium to merytoryczna ocena wykonania budżetu za ubiegły rok. W tym przypadku bada się prawidłowość wykonania budżetu pod względem finansowym i formalnym.

Podczas sesji prezydent przedstawiła raport o stanie miasta. Poniżej prezentujemy jego wersję video.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Cena akcji wciąż spada Cena akcji wciąż spada

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Do:ja09.06.2019 14:06

W pełni POPIERAM opinie! Rządy nauczycieli w SJZ doprowadziły do największego dziadostwa w województwie. Brak koncepcji i elementarnej wiedzy z zarządzania.

Nasze miasto09.06.2019 11:36

Raport w Żorach 82 strony, raport Anny Hetman 370 stron, same imprezy foty z panią prezydent, materiał PR, zero o gospodarce, zero o budownictwie mieszkaniowym, zero o komunikacji, zero o remoncie dróg, zero o remoncie wiaduktów, ale 100% Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 100% nieskończonego OWN, 100% wybiegu dla psów, 200% banerów. Nic tylko płakać pani prezydent. Przemów nie 2 godziny godne Fidela Castro. A zapomniałbym o pani Izabeli najlepszej urzędniczce w randze naczelnika w magistracie, która bawi, skacze, fotografuje, filmuje, PR realizuje

gość09.06.2019 10:57

Gościu z 1:21godz.śpisz i piszesz głupoty, na sesji nie było 23 radnych a wotum zaufania otrzymała Prezydent od wszystkich za wyjątkiem PiS-u co nie było wielkim zaskoczeniem.Ta paria nic nie wnosi pozytywnego do rozwoju Jastrzębia.Pan Sławik miał powiedzieć że radni PiSu będą głosować zgodnie ze swoim sumieniem - czyli światopoglądowo a nie merytorycznie.

Ja09.06.2019 9:29

Głosowałem na tę Panią tylko dlatego żeby Janecki odszedł. A tu jeszcze większe g... Mamy nieszczęście do nauczycieli na tym stanowisku oni są beznadziejni w zarządzaniu

Gość09.06.2019 8:19

Ale odkrycie - wystarczy pozytywna opinia RIO. Radni z jej ugrupowania - PO i zdobyci trzej radni od Maria i już jest - zespł zgrany dwoe trąbki i organy. Dlaczego Marian skumał się z PO??? Gdyby absolutorium dawali mieszkańcy to byłaby klapa.

Gość09.06.2019 1:21

Ale nowość w tut. sypialni. Absolutoria przyznawane są od 30 lat a portal traktuje to jak nie wiadomo co. Gdyby jej ufali bo wszyscy Radni byliby obecni i miałaby 23. głosy "za". Czy to nie jest oczywiste?

Radio Teheran08.06.2019 19:59

"Rzetelna praca"

Pani deklaruje, ze uprawia polityke. Zupelnie sie Pani Prezydent pomieszalo. Prezydent miasta jest urzednikiem szefem innych urzednikow. Razem pracuja dla mieszkancow.
Tu uprawiaja polityke a mieszkancow maja gdzies.
Jak dlugo tak bedzie, dziadostwo w miescie i regres cywilizacji beda sie poglebialy.

Pokaż wszystkie opinie (25)