Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
8 czerwca 2019

Ratownicy z Zofiówki najlepsi w JSW

Ratownicy z Zofiówki najlepsi w JSW
fot. JSW S.A.

To był pokaz siły, sprawności i szybkości. Siedem zastępów ratowników górniczych z wszystkich kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej wykazało się niezwykłymi umiejętnościami w zawodach o Puchar Prezesa JSW. Najlepszy czas osiągnęła drużyna z Ruchu Zofiówka, która otrzymała tytuł mistrza.

Mistrzostwa ratowników górniczych zorganizowano w Połomii koło Mszany. Swoim drużynom kibicowali dyrektorzy kopalni, a także Tomasz Śledź, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych, który oficjalnie rozpoczął zawody.

- Zawody pomagają doskonalić i porównywać umiejętności drużyn. Są także okazją do spotkań i integracji. Musicie się poznawać, ufać sobie i wiedzieć, że możecie na sobie polegać,bo jesteście zależni od siebie podczas akcji na dole – mówił Tomasz Śledź, życząc udanej i zaciętej rywalizacji.

Wielokrotnie podkreślano, że takie zawody służą doskonaleniu umiejętności oraz wymianie doświadczeń.

- Cieszę się, że organizujemy takie zawody. Dzisiaj ktoś z was będzie pierwszy, a ktoś ostatni, ale to wcale nie oznacza, że ten, kto będzie na końcu, jest gorszy. Poznałem was podczas zeszłorocznej akcji ratowniczej i wiem, że można polegać na wszystkich zastępach, nie tylko z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ale całego polskiego górnictwa - powiedział Waldemar Stachura, dyrektor kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, organizatora tegorocznych zawodów: - Gratuluję wszystkim odwagi i chęci wzięcia udziału w tych zawodach.

Sędziowie oceniali ratowników na torze sprawnościowym w symulowanej akcji ratowniczej oraz z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy zawodów musieli pokonywać przeszkody, na jakie mogą natrafić w czasie prawdziwej akcji pod ziemią. Było przejście przez tunel, podnoszenie platformy, pokonywanie przeszkody i transportowanie rannego.

- Konkurencje zaplanowaliśmy w taki sposób, aby była brana pod uwagę przede wszystkim praca zespołowa. Ratownicy muszą tak współpracować, aby jeden na drugim mógł polegać i żeby te czynności wykonać jak najszybciej. To przeciwieństwo pracy ratownika na dole, ale tutaj najbardziej liczy się gra zespołowa – wyjaśnia Marcin Świerczek z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, jednocześnie sędzia główny zawodów.

Gospodarzem kolejnych zawodów będzie kopalnia Borynia-Zofiówka-Jastrzębie Ruch Zofiówka - zdobywca tegorocznego Pucharu Prezesa JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Jastrzębia Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Jastrzębia

54-letni mężczyzna wyskoczył z 9. piętra 54-letni mężczyzna wyskoczył z 9. piętra

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
Rob 14.06.2019 15:57

Do Mirka i Adama wy naprawdę muśicie się spotkać i te oczy sobie wydepilować a po drugie żadna 3 osoba masz rację niema seansu się nakręcać pozdrawiam

Adam JSW13.06.2019 22:56

Do Mirka.
Nie nakręcaj się , bo nie warto. Po komentarzu Roba widać że pisze w 3 osobie.
Fajnie tak pisać o sobie w formie ,,on"?
Żałosne...

Mirek 13.06.2019 21:43

Do Roba
I dlatego nikt was nie trawi.
Zarozumiali i zakochani w sobie wyżelowani ratowniczki z Boryni.
A twój pierwszy to by u mnie nawet na bazowego sie nie nadawał. Spytaj się go , czy pamięta chociaż jakie macie poziomy na kopalni ( o ścianach i przodkach nie wspomnę).
Już ja te wasze pseudo gwiazdy widzialem na akcji na Zofiówce.

Rob 13.06.2019 18:36

Do Mirka.........
Jesteście puste dzbanki a oczy Ć... porośnięte a jak Zofiowka dupła poszkodowanym to jest ok .A tak na koniec zazdrość was wszystkich bierze że 1mechanik ma taką wiedzę że by was przez małą dziurkę nosa wciągają , to tylko były zawody

Mirek 13.06.2019 7:52

Do Roba.
Zastanów się kto jest pustym dzbanem.
Mogłeś przyjechać na zawody i zobaczyć na własne oczy jak Borynia kombinuje i delikatnie mówiąc naciąga regulamin zawodów. Cisza podczas wręczania pucharu za II miejsce dla Boryni była bardzo wymowna!!!
Wszyscy się mylą ????

Mat12.06.2019 19:11

Czytam i nie wierzę...ile tu zawiści i złości....brrr nie fajnie "Panowie Ratownicy". Piszę w "...." bo myślę ze prawdziwi ratownicy jsw takich bzdurnych komentarzy nie piszą...????

Borynianka całą gębą 12.06.2019 15:37

Do emerytowany boryniok,Tak,to dokładnie ten sam :D :D :D

Pokaż wszystkie opinie (43)