Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 czerwca 2019

Chcą ograniczyć zapylenia w koplani

Chcą ograniczyć zapylenia w koplani
fot. pixabay

Ograniczenie rozproszonych zanieczyszczeń pyłowych w zakładach wzbogacania węgla. To temat seminarium, jakie odbyło się w Akademii Górniczo-Hutniczej z inicjatywy biura przeróbki i jakości węgla Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Seminarium zorganizowano w Auli JSW na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej. W seminarium prowadzonym przez prof. dr hab. inż. Barbarę Torę, uczestniczyli naukowcy, studenci oraz przedstawiciele spółek górniczych, wśród nich z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, LW Bogdanka oraz z zakładów Taurona. Wszystkich połączyła dyskusja na temat bezpieczeństwa pracy oraz eliminacji wtórnej emisji pyłów do atmosfery.

Podczas konferencji uczestnicy zwrócili szczególną uwagę na charakterystykę zapylenia pyłowego i jego wpływ na środowisko pracy, w tym także powstawanie zagrożeń pyłowych. Zostały zaprezentowane nowoczesne produkty i rozwiązania, a także systemy zraszania i odpylania stosowane między innymi w zakładach LW Bogdanka.

Przedstawiciel Instytutu Techniki Górniczej KOMAG zaprezentował stosowane w zakładach górniczych rozwiązania odpylania na mokro, natomiast przedstawiciel kopalni Bogdanka, stosowane w ich zakładzie systemy odpylania i odkurzania na sucho. Grupa Fuchs przedstawiła nowoczesne środki powierzchniowe do redukcji zapylenia oraz systemy stosowane w USA do zabezpieczania transportów węgla przed wtórnym pyleniem.

W seminarium wzięło udział 40 osób. To kolejne spotkanie w gronie ekspertów, jakie odbyło się w nowoczesnej Auli JSW w pełni wyremontowanej i wyposażonej przez Jastrzębską Spółkę Węglową. To wszystko w ramach wspólnego programu badawczego realizowanego przy współpracy z Wydziałem Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupuje komputery dla dzieci   JSW kupuje komputery dla dzieci

Pracownik JSW zakażony koronawirusem [video] Pracownik JSW zakażony koronawirusem [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość10.06.2019 20:12

A zapylenie miasta

Gość10.06.2019 8:19

Niesamowite wydarzenie....

Gość10.06.2019 6:18

Kraków, aula JSW AGH, seminarium.
Takie rzeczy dzieją się tylko z dala od J-bia. A co dla nas zostało? Brać kilof, łopatę i do roboty bez narzekania ;-)