Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 czerwca 2019

JSW sposoruje politechnikę

JSW sposoruje politechnikę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

JSW zacieśnia współpracę z Politechniką Śląską. Należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej spółka JSW Innowacje podpisała umowę o współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach. Umowa dotyczy przygotowania projektu oraz remontu auli w budynku głównym Wydziału Górnictwa i Geologii przez JSW Innowacje.

Zgodnie z podpisaną umową wyremontowana aula ma służyć nie tylko studentom Wydziału Górnictwa i Geologii, ale również grupom projektowym spółek z Grupy Kapitałowej JSW. Będą w niej organizowane seminaria, panele dyskusyjne i spotkania z kadrą naukową branży górniczej. Koszty remontu auli będą znane po ich oszacowaniu. Ze strony JSW Innowacje umowę sygnowali: Tadeusz Wenecki, prezes zarządu oraz Jacek Srokowski, wiceprezes zarządu. Natomiast ze strony Politechniki Śląskiej dokument podpisał prof. Franciszek Plewa, Dziekan Wydziału Górnictwa i Geologii.

To kolejna umowa o współpracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Politechniki Śląskiej. W kwietniu 2017 obie instytucje podpisały porozumienie, którego celem jest przede wszystkim współpraca w zakresie przygotowania kadr dla górnictwa podziemnego. Zawarta umowa określa zasady współpracy m.in. w zakresie organizacji praktyk i staży dla studentów Wydziału Górnictwa i Geologii, pozyskiwania tematów prac dyplomowych, a także organizowania wycieczek dydaktycznych do zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Przed rokiem JSW i Politechnika Śląska porozumiały się w sprawie współpracy w zakresie rozwoju internetowej platformy szkoleniowo-informacyjnej „Strefa sztygara i nie tylko”. W ramach tego porozumienia Politechnika Śląska współorganizuje szkolenia dotyczące platformy oraz propaguje ją wśród studentów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW wyprodukowała 65 tys. ton soli JSW wyprodukowała 65 tys. ton soli

JSW: 2119 zakażonych koronawirusem JSW: 2119 zakażonych koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Radio Teheran11.06.2019 16:38

"Smutne, że w Jastrzębiu tej dobroczynnej działalności nie widać"

A ajatollach jastrzebski w Fundacji JSW i autobus-ambasada to pies?
Jak to niby nie widac?

Gość11.06.2019 13:33

@Ryl A ty nie w stolycy?

Gość11.06.2019 9:31

@ Radio Teheran - UKSW i WSKSiM dostają dofinansowania od JSW na bieżąco. Tak podejrzewam.

Radio Teheran11.06.2019 9:10

Chyba lipa jest z tym UKSW. Nie wykorzystano na kopalniach potencjalu teologicznego i politologicznego uczelni.
https://uksw.edu.pl/pl/projekty-uksw-i-jsw 

Ryl11.06.2019 9:10

Kowboju nie marudź,ty 6:24

Radio Teheran11.06.2019 7:58

A jak rozwija się wspolpraca technologiczna z UKSW?

Gość11.06.2019 7:41

Wczesniej była aula AGH w Krakowie remontowana przez JSW,bo krakusów nie było stać. Smutne, że w Jastrzębiu tej dobroczynnej działalności nie widać.

Gość11.06.2019 6:20

Co w tym dziwnego? Skoro w tej górniczej osadzie jest tylko uniwersytet trzeciego wieku, to sponsorują polibudę.

Pokaż wszystkie opinie (8)