Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
13 czerwca 2019

Oficer na dwóch kółkach

Oficer na dwóch kółkach
fot. UM Jastrzebie

W Jastrzębiu-Zdroju, wzorem innych miast, powołano oficera rowerowego. Został nim Jarosław Piechaczek. Nowy oficer chce, aby miasto było przyjazne rowerzystom.

Oficer rowerowy pełnomocnik prezydenta miasta do spraw turystyki rowerowej i osoba odpowiedzialna za koordynację i rozwój ruchu rowerowego. Ta nazwa – choć przyjęła się w wielu polskich miastach – nie jest zbyt fortunna, bo to dosłowne tłumaczenie angielskiego określenia „cycling officer”. Działania podejmowane przez oficera rowerowego są zróżnicowane, ale ich wspólnym celem jest rozwój komunikacji rowerowej.

- Zamierzam między innymi uczestniczyć w konsultowaniu projektowanych dróg i ścieżek rowerowych pod kątem potrzeb rowerzystów, a później monitorować ich wykonanie. Moim najważniejszym zadaniem jest jednak doprowadzenie, na ile to możliwe, do ciągłości ścieżek rowerowych na terenie miasta i wprowadzenie ułatwień dla poruszających się rowerami – nawet tych najmniejszych, takich jak obniżenie wysokości krawężników na remontowanych odcinkach istniejących ścieżek rowerowych - mówi Jarosław Piechaczek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Żelazny Szlak Rowerowy stał się wysypiskiem śmieci Żelazny Szlak Rowerowy stał się wysypiskiem śmieci

Padł rowerowy rekord w Jastrzębiu Padł rowerowy rekord w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
sasiad 13.06.2019 18:36

po co taki tytuł chyba po to żeby dobrze zarabiać. ..

Do kogoś z Kasztanowej13.06.2019 15:39

No uważasz się za kogoś albo potomka kogoś? Kiedyś na Kasztanowej i Ogrodowej to same komuchy mieszkały.

Radio Teheran13.06.2019 14:29

@GośćDziś o 12:15
A powolanie oficera / pelnomocnika ds. obrony przeciwlotniczej nie wystarczy?

Mieszkaniec ulicy Kasztanowej13.06.2019 14:09

Co tam jakaś ulica Okopowa?

Gdyby mieszkał w tamtym rejonie jakiś magistracki prominent, to rozumiem, ale w tym przypadku zamilcz waść.

Gość13.06.2019 12:15

Widzieliście urzędnicy samolot wojskowy co lata od kilku dni nad miastem. Może czas pomyśleć nad stworzeniem Wierzy Kontroli Lotów i centralnego poligonu NATO. Łapiecie się za pierdoły a o poważnych celach to nie myślicie.
$ dni temu firma z szerokiej łatała dziury na ul. Okopowej czymś czarnym z worka i deptane butem. Dziś już 4 odciski a może odlewy czy wygnioty tych że dziur wypadły. Zabierzcie to do analizy. Bo chyba po to to było robione. Bo nie można uwierzyć że w celu łatania.

Oficer na dwóch kółkach13.06.2019 10:14

@Radio Teheran

Można. Odpowiadam:

Siłą uniemożliwiającą mi przeprowadzanie powyższych konsultacji i monitorowania z pozycji zastępcy naczelnika Wydziału Infrastruktury jest... to znaczy... Przepraszam, jak właściwie brzmiało pana pytanie?

Radio Teheran13.06.2019 8:53

"Zamierzam między innymi uczestniczyć w konsultowaniu projektowanych dróg i ścieżek rowerowych pod kątem potrzeb rowerzystów, a później monitorować ich wykonanie"

Mozna Pana zapytac, jaka sila uniemozliwiala Panu przeprowadzanie powyzszych konsultacji i monitorowania z pozycji zastepcy naczelnika Wydzialu Infrastruktury?

Pokaż wszystkie opinie (11)