Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
13 czerwca 2019

Oficer na dwóch kółkach

Oficer na dwóch kółkach
fot. UM Jastrzebie

W Jastrzębiu-Zdroju, wzorem innych miast, powołano oficera rowerowego. Został nim Jarosław Piechaczek. Nowy oficer chce, aby miasto było przyjazne rowerzystom.

Oficer rowerowy pełnomocnik prezydenta miasta do spraw turystyki rowerowej i osoba odpowiedzialna za koordynację i rozwój ruchu rowerowego. Ta nazwa – choć przyjęła się w wielu polskich miastach – nie jest zbyt fortunna, bo to dosłowne tłumaczenie angielskiego określenia „cycling officer”. Działania podejmowane przez oficera rowerowego są zróżnicowane, ale ich wspólnym celem jest rozwój komunikacji rowerowej.

- Zamierzam między innymi uczestniczyć w konsultowaniu projektowanych dróg i ścieżek rowerowych pod kątem potrzeb rowerzystów, a później monitorować ich wykonanie. Moim najważniejszym zadaniem jest jednak doprowadzenie, na ile to możliwe, do ciągłości ścieżek rowerowych na terenie miasta i wprowadzenie ułatwień dla poruszających się rowerami – nawet tych najmniejszych, takich jak obniżenie wysokości krawężników na remontowanych odcinkach istniejących ścieżek rowerowych - mówi Jarosław Piechaczek.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców 60 rowerów 4. generacji czeka na mieszkańców

Rowery wracają do Jastrzębia! Rowery wracają do Jastrzębia!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
sasiad 13.06.2019 18:36

po co taki tytuł chyba po to żeby dobrze zarabiać. ..

Do kogoś z Kasztanowej13.06.2019 15:39

No uważasz się za kogoś albo potomka kogoś? Kiedyś na Kasztanowej i Ogrodowej to same komuchy mieszkały.

Radio Teheran13.06.2019 14:29

@GośćDziś o 12:15
A powolanie oficera / pelnomocnika ds. obrony przeciwlotniczej nie wystarczy?

Mieszkaniec ulicy Kasztanowej13.06.2019 14:09

Co tam jakaś ulica Okopowa?

Gdyby mieszkał w tamtym rejonie jakiś magistracki prominent, to rozumiem, ale w tym przypadku zamilcz waść.

Gość13.06.2019 12:15

Widzieliście urzędnicy samolot wojskowy co lata od kilku dni nad miastem. Może czas pomyśleć nad stworzeniem Wierzy Kontroli Lotów i centralnego poligonu NATO. Łapiecie się za pierdoły a o poważnych celach to nie myślicie.
$ dni temu firma z szerokiej łatała dziury na ul. Okopowej czymś czarnym z worka i deptane butem. Dziś już 4 odciski a może odlewy czy wygnioty tych że dziur wypadły. Zabierzcie to do analizy. Bo chyba po to to było robione. Bo nie można uwierzyć że w celu łatania.

Oficer na dwóch kółkach13.06.2019 10:14

@Radio Teheran

Można. Odpowiadam:

Siłą uniemożliwiającą mi przeprowadzanie powyższych konsultacji i monitorowania z pozycji zastępcy naczelnika Wydziału Infrastruktury jest... to znaczy... Przepraszam, jak właściwie brzmiało pana pytanie?

Radio Teheran13.06.2019 8:53

"Zamierzam między innymi uczestniczyć w konsultowaniu projektowanych dróg i ścieżek rowerowych pod kątem potrzeb rowerzystów, a później monitorować ich wykonanie"

Mozna Pana zapytac, jaka sila uniemozliwiala Panu przeprowadzanie powyzszych konsultacji i monitorowania z pozycji zastepcy naczelnika Wydzialu Infrastruktury?

Pokaż wszystkie opinie (11)