Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
13 czerwca 2019

Pampersy to nie surowiec wtórny

Pampersy to nie surowiec wtórny
fot. UM Jastrzębie

Zużyte pampersy nie stanowią surowca wtórnego, z którego można cokolwiek odzyskać. Powinny zatem trafić do pojemników na odpady zmieszane (pozostałości po segregacji).

- Niestety, w ostatnim czasie ponownie na terenie osiedla Zdrój w pojemniku żółtym pojawiły się zużyte pampersy. I chociaż informacje na temat zasad postępowania z tego typu odpadem były przedmiotem wielu materiałów edukacyjnych i informacyjnych przeznaczonych dla mieszkańców naszego miasta, to jednak nie udało się zapobiec tego typu nieprawidłowościom. A przecież brudny pampers wrzucony do pojemnika z surowcami wtórnymi nie tylko zanieczyszcza te surowce, uniemożliwiając ich odzysk, ale zabrudza również sam pojemnik - informują pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. 

Nieprzestrzeganie zasad prawidłowej segregacji przez jednego mieszkańca naraża całą nieruchomość na ponoszenie wyższych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

Zużyte pampersy nie stanowią surowca wtórnego, z którego można cokolwiek odzyskać - powinny trafić do pojemników na odpady zmieszane (pozostałości po segregacji).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można  bezkarnie podrzucać odpady do osiedlowych śmietników Można bezkarnie podrzucać odpady do osiedlowych śmietników

Zapłacą wszyscy mieszkańcy bloków Zapłacą wszyscy mieszkańcy bloków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Prawdomowny14.06.2019 3:49

Każdy powod dobry do podniesienia ceny. Cała ta segregacja to pic na wodę.

Ryl13.06.2019 10:11

@kalboj

Mamusia? To ty?

Gość13.06.2019 8:23

Mamuśki na tetrowe pieluchy powinne się przestawić.

kalboj13.06.2019 6:55

@Ryl ty podobno byłeś tak brzydki , że matka zawijała cię w pampersa.

Pielucha13.06.2019 6:12

Zużyte pampersy należy segregować w domu , i po miesiącu segregacji odstawić do punktu utylizacji odpadów zmieszanych po segregacji.

Ryl13.06.2019 6:09

Kaj je kalboj?
Nie wymagajmy myslenia od matek 500+. Juz samo to, ze musza zalozyc papmersa dziecku wymaga wysilku.