Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
18 czerwca 2019

"Syn mnie głodzi i zamyka w pokoju"

"Syn mnie głodzi i zamyka w pokoju"
fot. KMP Jastrzębie

64-latek zadzwonił na numer alarmowy mówiąc, że jest wygłodniały i zamknięty w pokoju, a tak naprawdę po prostu nie umiał otworzyć drzwi.

W sobotę oficer dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał zgłoszenie poprzez numer 112, iż mieszkaniec ulicy Wielkopolskiej, prosi o interwencję policji, miał zostać zamknięty przez syna w mieszkaniu, ma być wygłodniały. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, zastano na miejscu już zastęp Straży Pożarnej, którzy ustalili, że jastrzębianin znajduje się w mieszkaniu i chce, aby wyważyć drzwi, ponieważ nie może ich otworzyć.

-  Na miejscu znajdował się syn, który opowiedział, że ojciec nałogowo spożywa alkohol od dłuższego czasu i bierze przy tym lekarstwa. Z tego, co wie, to 64-latek ostatnio bez przerwy bezpodstawnie wydzwania, na numer alarmowy od kilku dni, sam zamyka drzwi i chowa klucze, a następnie dzwoni po pomoc. Strażacy wyłamali zamek, w mieszkaniu znajdował się mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu i powiedział, że nie jest głodny, wezwał sobie tylko staż pożarną, aby mu otworzyła drzwi, bo nie umiał wyjść z mieszkania, a teraz żąda od policji, żeby mu zapewniła wymianę zamka w drzwiach. Swoim zgłoszeniem mężczyzna przysporzył sobie jednak prawdziwych problemów, gdyż w związku z bezpodstawną interwencją, policjanci skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie. Za popełnione wykroczenie mieszkańcowi Jastrzębia grozi wysoka grzywna - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podpadli policjantom,  bo byli pijani Podpadli policjantom, bo byli pijani

Wpadli z narkotykami w samochodzie Wpadli z narkotykami w samochodzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
anna18.06.2019 10:12

choroba alkoholowa ,spostrzeganie świata nie może być prawidłowe.Do Gorzyc na leczenie to jeszcze nie stary człowiek

Weronika bez stanika18.06.2019 9:18

Myślę , że 5 tys. grzywny dobrze wpłynie na jego postrzeganie do jakich zadań jest policja.

Gość18.06.2019 8:16

"LDBT" żeś się Pan literówki przypindolił i sam żeś Pan taką zrobił.

Tropiciel głupków18.06.2019 8:15

@Gość LGBT jak już, chyba że w tym przypadku wiadome G oznacza wiadome D i oznacza wiadomą część ciała.

Gość18.06.2019 6:05

"Swoim zgłoszeniem mężczyzna przysporzył sobie jednak prawdziwych problemów" (...) "wniosek o jej ukaranie" Czyli co, transwestytę podręcznikowego na Wielkopolskiej sobie hodujemy? LDBT, jak widzę, ma się w najlepsze.