Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
18 czerwca 2019

"Syn mnie głodzi i zamyka w pokoju"

"Syn mnie głodzi i zamyka w pokoju"
fot. KMP Jastrzębie

64-latek zadzwonił na numer alarmowy mówiąc, że jest wygłodniały i zamknięty w pokoju, a tak naprawdę po prostu nie umiał otworzyć drzwi.

W sobotę oficer dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał zgłoszenie poprzez numer 112, iż mieszkaniec ulicy Wielkopolskiej, prosi o interwencję policji, miał zostać zamknięty przez syna w mieszkaniu, ma być wygłodniały. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, zastano na miejscu już zastęp Straży Pożarnej, którzy ustalili, że jastrzębianin znajduje się w mieszkaniu i chce, aby wyważyć drzwi, ponieważ nie może ich otworzyć.

-  Na miejscu znajdował się syn, który opowiedział, że ojciec nałogowo spożywa alkohol od dłuższego czasu i bierze przy tym lekarstwa. Z tego, co wie, to 64-latek ostatnio bez przerwy bezpodstawnie wydzwania, na numer alarmowy od kilku dni, sam zamyka drzwi i chowa klucze, a następnie dzwoni po pomoc. Strażacy wyłamali zamek, w mieszkaniu znajdował się mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu i powiedział, że nie jest głodny, wezwał sobie tylko staż pożarną, aby mu otworzyła drzwi, bo nie umiał wyjść z mieszkania, a teraz żąda od policji, żeby mu zapewniła wymianę zamka w drzwiach. Swoim zgłoszeniem mężczyzna przysporzył sobie jednak prawdziwych problemów, gdyż w związku z bezpodstawną interwencją, policjanci skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie. Za popełnione wykroczenie mieszkańcowi Jastrzębia grozi wysoka grzywna - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wandale niszczą miasto. Zareaguj, zaalarmuj służby Wandale niszczą miasto. Zareaguj, zaalarmuj służby

Niedoszły samobójca wezwał policję, aby...  obudziła kolegów po imprezie Niedoszły samobójca wezwał policję, aby... obudziła kolegów po imprezie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
anna18.06.2019 10:12

choroba alkoholowa ,spostrzeganie świata nie może być prawidłowe.Do Gorzyc na leczenie to jeszcze nie stary człowiek

Weronika bez stanika18.06.2019 9:18

Myślę , że 5 tys. grzywny dobrze wpłynie na jego postrzeganie do jakich zadań jest policja.

Gość18.06.2019 8:16

"LDBT" żeś się Pan literówki przypindolił i sam żeś Pan taką zrobił.

Tropiciel głupków18.06.2019 8:15

@Gość LGBT jak już, chyba że w tym przypadku wiadome G oznacza wiadome D i oznacza wiadomą część ciała.

Gość18.06.2019 6:05

"Swoim zgłoszeniem mężczyzna przysporzył sobie jednak prawdziwych problemów" (...) "wniosek o jej ukaranie" Czyli co, transwestytę podręcznikowego na Wielkopolskiej sobie hodujemy? LDBT, jak widzę, ma się w najlepsze.