Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°10°
19 czerwca 2019

Uwaga! Upały wracają. Zachowajcie ostrożność!

Uwaga! Upały wracają. Zachowajcie ostrożność!
fot. shutterstock

Wysokie temperatury nie powiedziały jeszcze swojego ostatniego słowa. W ciągu najbliższych dni należy spodziewać się temperatury ok. 30 stopni C. w cieniu.

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

- Zapowiadane bardzo wysokie temperatury powietrza, w przeszłości nieraz przynosiły zarówno w naszym regionie, jak i w innych województwach wiele przypadków narażenia osób wymagających opieki, przede wszystkim - dzieci, na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia - apeluje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przypominają:

Pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach - nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy na otwartym terenie, w miejscach nasłonecznionych. Takie postępowanie bezpośrednio naraża ich życie!

Nie zapominajmy też o zwierzętach - one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia! Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają również na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładziemy na zasadę ograniczonego zaufania - kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, a nawet zemdleć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami na drodze.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ciężarówka wywróciła się na wysypisku Ciężarówka wywróciła się na wysypisku

W mieszkaniu na Krakowskiej odkryto ciało W mieszkaniu na Krakowskiej odkryto ciało

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Ameba umysłowa21.06.2019 6:30

Ostrzeżenia przed upałami są dalece poniewczasie.

Weźmy na przykład takiego Tropiciela głupków. Już od dawna bredzi na forum, jakby dostał udaru słonecznego.

Gość20.06.2019 12:16

Pani prezydent Hetman wyszła na wprost oczekiwaniom mieszkańców i kilkoma wywrotkami piachu załatwi miejską plażę. Niestety bez dostepu do wody, ale za to ze stuprocentową pewnością, że nie będzie topielców.

Seboc20.06.2019 12:00

Mam jednego śmierdziela tez w pracy koszulkę zmienia raz w tygodniu i smarka zatykając jedna dziurkę z nosa. Taki oblech.

Znafca temató20.06.2019 6:05

@Radio Teheran

Powiedz swojemu szefowi, żeby zmieniał koszulkę częściej, a jeżeli nawet to nie pomoże, toz mień szefa.

Gość19.06.2019 21:15

Spoko damy radę, klima śmiga w domu, a w ogrodzie basen

Prawdomowny19.06.2019 20:39

Jest lato, jest ciepło. Ludzie są już tak ogłupieni, że trzeba tłumaczyć rzeczy oczywiste.

Gość19.06.2019 18:03

do Radio Teheran

Pisząc ''w biurze '' masz na myśli chyba szalet miejski bo gdybyś był pracownikiem biurowym to byś przynajmniej wiedział że piszę się ''mnie '' a nie ''mi''. Więc nie ''kompromisuj'' się więcej w tym ''biurze''.

Gość19.06.2019 9:39

Żar leje się z nieba...

Albert Flaszka19.06.2019 9:32

Mówią żeby pić 3,5 litra dziennie , a mnie po 0,7 wynoszą jak żyć.

Radio Teheran19.06.2019 9:06

Mi wolno w biurze krotkie gacie i sandaly nosic.
A moj szef zmienia koszulke co pare dni, czuc go na wiele metrow.

Pokaż wszystkie opinie (10)