Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
21 czerwca 2019

Minister energii o "rozrzutnym prezesie" JSW

Minister energii o "rozrzutnym prezesie" JSW

Minister energii Krzysztof Tchórzewski napisał list do pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Padło w nim stwierdzenie o „rozrzutnym prezesie JSW” oraz zapewnienia, że dobro spółki leży mu na sercu. Poniżej prezentujemy treść pisma.

Kiedy w 2015 roku tworzyliśmy Ministerstwo Energii, sytuacja sektora górniczego, którą zastaliśmy po poprzednikach, była niezwykle trudna. Górnictwo tonęło w długach, a spółkom groziła upadłość. Dlatego podjąłem konieczne działania naprawcze. Udało się nam wyprowadzić spółki z kryzysu i uratować przed katastrofą. Nie byłoby to możliwe bez Naszego wspólnego zaangażowania i Waszej ciężkiej pracy.

Zapewniam Państwa, że każde moje działanie ma na celu zagwarantowanie dalszego rozwoju i bezpieczeństwa spółek górniczych. To mój priorytet. Ministerstwo Energii jest akcjonariuszem spółek z udziałem Skarbu Państwa, dlatego ciąży na nim odpowiedzialność za sytuację finansową Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW).

Dziś Spółka jest w dobrej kondycji. Dzięki temu został utworzony Fundusz stabilizacyjny. Gromadzone tam pieniądze, zapewnią bezpieczeństwo finansowe spółki gdyby spadły ceny węgla. Pozwolą także na kontynuowanie kluczowych inwestycji. Być może słyszeliście Państwo, że ma być inaczej. Ja zapewniam, że środki z Funduszu mogą być i będą przeznaczone tylko i wyłącznie na rzecz Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 W tym miejscu pragnę podkreślić, że wszystkie moje działania są nakierowane na dobro JSW i polskiego górnictwa. Zaplanowany na 24 czerwca wyjazd do Warszawy z żądaniem mego odwołania, za to, że Rada Nadzorcza Spółki odwołała rozrzutnego prezesa JSW, napawa mnie ogromnym smutkiem. Przypomnę tylko, że w okresie jego kadencji dochodziło do nieprzemyślanych wydatków, pochopnych decyzji i braku współpracy z Radą Nadzorczą.

Od 2007 roku całą swoją wiedzą i doświadczeniem służę ważnym sprawom górniczym. Uzyskałem od Komisji Europejskiej zgodę na spokojną pracę polskiego górnictwa na następne kilkadziesiąt lat. Chcę zatem zapytać Państwa, czy wybierający się na poniedziałkowy protest w Warszawie mają pełnomocnictwo rodzin górniczych, aby mnie w ten sposób traktować. Jeszcze raz chcę podkreślić, że przyszłość Państwa i Waszych górniczych rodzin, jest dla mnie najważniejsza. To Wy tworzycie silną gospodarkę na Śląsku i macie ogromy wkład w rozwój całego kraju. Obowiązkiem moim i całego rządu jest zapewnienie Państwu stabilnej pracy i godnej płacy. Wiem, że obecny Zarząd Spółki jest gotowy do rozmów na temat wypłaty nagród z zysku za 2018 rok dla wszystkich pracowników spółki. Potrzeba tu jednak dialogu i spokoju. Serdecznie Państwa pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
iu25.06.2019 14:23

wywalić związki

Bonzo25.06.2019 12:33

ZZ to istne kołtuństwo. Za bramę z nimi. Czy w końcu ktoś zrobi z tymi pasozytami porządek?! v

Bonzo25.06.2019 12:31

Dlaczego biurwy maja dostać premie?!!!!! To my górnicy na to cięzko tyramy a biurwa siedzi i do tego niec nie kuma czasem.

Gość25.06.2019 6:09

ZZ to nasze kultowe dobro narodowe, o które należy dbać i codziennie podlewać, ale nie wylewać za kołnierz. O!

Górnik 24.06.2019 13:49

Wódka za darmo, obiad za darmo, wycieczka do W-awy za darmo i jeszcze kieszonkowe dostałem . Życie jest piękne- niech żyją nam ZZ

heeeeej24.06.2019 3:25

w warszawie teraz jedzą ośmiorniczki za zyski, smacznego!

Jurek23.06.2019 19:58

Wywalic zwiazki to szkodniki jsw

Pokaż wszystkie opinie (46)