Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 czerwca 2019

Górnictwo: "Szykujcie bracia amunicję"

Górnictwo: "Szykujcie bracia amunicję"Fotografia archiwalna, protest górników z 2015 r. przed siedzibą JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W poniedziałek na godzinie 4:00 zaplanowano wyjazd  autobusów z jastrzębskimi górnikami  do Warszawy. Ma się tam odbyć pikieta przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwość w „obronie” Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Reprezentatywne organizacje związkowe uważają, że obiecana przez zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej premia to „ostatni finansowy bonus, jaki uda się wywalczyć”. Działacze zapowiadają, że fundusz stabilizacyjny, w którym spółka zgromadziła pieniądze na czas dekoniunktury „trafi szlag”.

- To oznacza, że zostaniemy bez osłony. Nie będzie pieniędzy na wprowadzenie nowego układu zbiorowego pracy. Nie będzie pieniędzy na wyrównanie umów o pracę na kopalniach JSW S.A. Nie będzie pieniędzy na wydłużenie gwarancji zatrudnienia, kończących się w 2021 roku. To nie jest straszenie, lecz rzeczywistość, jaka nas zastanie - napisali w specjalnym liście działacze.

Związkowcy uważają, że ministerstwo energii wraz z ministrem Krzysztofem Tchórzewskim podejmują działania godzące w interes JSW.

- Jak mamy się czuć, kiedy ministerstwo energii zaczyna prowadzić wojnę hybrydową w JSW S.A. desantem zielonych ludzików w Radzie Nadzorczej i Zarządzie JSW S.A? Kiedy słyszymy z ust ministra i stajni internetowych trolli, że jesteśmy grupą zawodową, która zarabia najwięcej w kraju? Kiedy media podają, że za PO do nas strzelano, a teraz prowadzi się dialog. Tylko, że ten dialog prowadzi się pod czułym okiem szpaleru brygad interwencyjnych policji, pomimo braku agresji z naszej strony - piszą dalej działacze.

Na koniec działacze związkowi apelują do górników:

Potrzebujemy waszej pomocy! Nie stać nas to, aby stać bezczynnie, kiedy do twojego domu przychodzi złodziej, to czy zamykasz się w sypialni? Czy też bronisz swojego dorobku?

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
BUBBA05.07.2019 14:12

Lebry i nic więcej !!!

O325.06.2019 11:49

Aaaaa.Eskadre dronów tanio sprzedam.

kogo zz bronia25.06.2019 9:12

120 tysięcy ton niezaksięgowanego węgla, wartych nawet sto milionów złotych i inne, liczne nieprawidłowości miał wykazać wewnętrzny audyt w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Odpowiedzialny za raport Adam Milewski został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.
Dwa tygodnie temu odwołano prezesa JSW. Powodem jego odwołania mogły być właśnie dokumenty, świadczące o nieprawidłowościach, w tym zawyżaniu ilości wydobywanego razem z węglem kamienia, niezaksięgowanym węglu zalegającym na terenie kopalni, czy ginących transportach węgla.
Jacek P. był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. W pierwszym tomie jego akt, znaleźliśmy dokument, w którym czytamy: ?Zobowiązuję się do współpracy z SB na zasadzie współodpowiedzialności za ład i porządek publiczny(...) Informację będę przekazywał na piśmie i podpisywał ps. ?Kwiatek?. Fakt współpracy zachowam w ścisłej tajemnicy?.

Kilka stron dalej w tych samych aktach widnieje zapis ?Kwituję odbiór trzech tysięcy złotych? i pod dokumentem również podpis ?Kwiatek?. Akta liczą kilkaset stron i pełno w nich donosów na różne osoby

kot25.06.2019 6:19

Oglądałem Uwagę:) Ten "wysokiej klasy manager" nie wiedział o czym mówi. Zero wiedzy. 30 proc. kamienia w urobku, to marzenia. Ale czego się dziwić jak chłop zostaje ze stajennego mianowany an dyrektora o przepraszam "doświadczonego managera":)

Cba do dobre25.06.2019 1:33

No widzisz nawet nie wiesz ile zawiadomień jest już w odpowiednich służbach. One milczą bo są kupione. Media jednak mają moc sprawczą :) dowodów jest wiele...

Agnieszka 25.06.2019 1:25

Mam nadzieje ze nic nie wywalczycie i tak macie dużo i nie zaslaniajcie się swoją ciężka praca SAMI SOBIE TAKI ZAWÓD WYBRALIŚCIE! !!!!!!!!

Gość25.06.2019 0:15

Wychodzi na to, że jadą bronić układów mafijnych. Przynajmniej tak wynika z materiału z Adamem Milewskim. Ostatni bastion PRL-u czyli górnictwo. Nic się nie zmieniło.

Pokaż wszystkie opinie (53)