Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 czerwca 2019

Będzie nowy wiadukt na alei Piłsudskiego

Będzie nowy wiadukt na alei Piłsudskiego
fot. UM Jastrzębie

Gotowy jest już projekt budowy nowego wiaduktu na Alei Piłsudskiego. Aktualny wiadukt jest w złym stanie, dlatego nowy budowany będzie od podstaw.Rozpoczęcia prac można się spodziewać na przełomie 2019/2020 roku. 

Projekt zakłada między innymi budowę dwóch niezależnych mostów, osobno dla każdej z jezdni. Obiekt podzielony będzie, jak do tej pory, na dwa pasy w każdym kierunku.

- Dzięki takiej konstrukcji zyskujemy gwarancję, że jego użyteczność, pomimo szkód górniczych, będzie wydłużona. Poprawione zostaną także parametry drogi, która awansuje z automatu do kategorii dróg głównych - informuje Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Przy budowie wiaduktu część wąwozu zostanie zasypana, jednak pozostawiony zostanie przepust na planowaną budowę torów kolejowych. Powstaną też dwa przyczółki. Z uwagi na znaczne obciążenia przekazywane przez podpory, przewidziano wzmocnienie podłoża gruntowego pod fundamentami przyczółków oraz pod konstrukcjami z gruntu zbrojonego. Dodatkowo teren będzie palowany.

Cały obiekt będzie miał 70 metrów długości i 20 szerokości. By przyspieszyć roboty, wykonany zostanie nie z lanego betonu, a z prefabrykatów. Na koniec powstanie 300  metrów bieżących drogi, ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami, a także oświetlenie uliczne. Po zakończeniu projektowania, kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenie na budowa, a następnie przetarg na wyłonienie firmy, która to przedsięwzięcie wykona. Planowany termin rozpoczęcia budowy wiaduktu zależy bezpośrednio od procedury przetargowej. Jednak plan zakłada, że będzie to przełom 2019 i 2020 r.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z wiaduktem? Miasto czeka na rozstrzygnięcie konkursu Co dalej z wiaduktem? Miasto czeka na rozstrzygnięcie konkursu

Szkoła w przebudowie. Będzie odporna na szkody górnicze Szkoła w przebudowie. Będzie odporna na szkody górnicze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
BUBBA05.07.2019 14:11

Lebry i tyle !!!

Do Teheran26.06.2019 10:42

Jest w tym pewien urok... co jakiś czas mamy inną perspektywę wokół. Nowe pagórki, nowe jeziorka, nowe... ruiny. Po prostu piękno zmieniającego się świata :))

Radio Teheran25.06.2019 20:51

I to
http://home.agh.edu.pl/~cala/papers/2003_4.pdf 

Radio Teheran25.06.2019 20:47

Poczytajta to:
http://warsztatygornicze.pl/wp-content/uploads/2014/02/2008-25.pdf 

To jest normalny skandal. Glupie pomysly rozwalaja miasto.

Radio Teheran25.06.2019 20:41

@Do Gość 6:11Dziś o 15:52
Teen wiadukt, przyglupie, byl remontowany calkiem niedawno (w 2007). Skoro wowczas stan techniczny wymagal interwencji, nalezylo monitorowac, co sie z budowla dzieje. Tego nie robiono.
W UM pracuje 1600 osob, pewnie nikt, zajety generowaniem wewnetrznych raportow i ocen, nie zorientowal sie, ze UM stoi na ternie miasta, ktore sie sypie.
Kolejna zagadka jest, skoro wiadomo, ze szkody gornicze pogorszyly stan obiektu, czemu JSW nie partycypuje w kosztach? Pare osob zrobilo doktoraty na pomysle eksploatacji filaru ochronnego miasta Jastrzebie. Filar ochronny rzeczywiscie naruszono i ten wiadukt to poczatek. Beda inne walace sie budowle i budynki.

Do Gość 6:1125.06.2019 15:52

Nie było lepszego kandydata. Ten wiadukt, to nie mostek w parku. Bez projektu niczego nie wolno budować. Co napiszesz gdyby ten most się zawalił gdybyś przejeżdżał po nim? Napisał byś "NIC SIĘ NIE STAŁO!"
Jak bardzo musisz być głupi, żeby to napisać. Jeśli władza miasta nie należy do PiS, to każde działanie ma duze szanse na klęskę. Wyjedź tam gdzie rządzi PiS. Zobaczysz te piękne miasta, gdzie odpada tynk z domów ale przyjeżdża premier i opowiada jak będzie cudownie. A potem idziesz do sklepu i dziwisz się, że jest bardzo drogo.
Zgłoś się z łopatą przy moście.

Tropiciel głupków25.06.2019 12:49

Co artykuł to znowu ktoś pisze o tych Czechach. Co tam jest u nich takie fajne?

Że praca? Że zarobki 7700zł na rękę na produkcji? To ma być jakiś żart? Tyle to ja wyciągam w tydzień w ZZ JSW

Pokaż wszystkie opinie (19)