Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
25 czerwca 2019

Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel?
fot. pixabay

Reporterzy Uwaga! TVN przygotowali reportaż o możliwych nieprawidłowościach w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Chodzi o tak zwany niezaksięgowany węgiel, który ma być wart ok. 100 mln zł.

120 tysięcy ton niezaksięgowanego węgla, wartych nawet sto milionów złotych i inne, liczne nieprawidłowości miał wykazać wewnętrzny audyt w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Odpowiedzialny za raport Adam Milewski został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. 

Sedno sprawy tkwi w tym, że w każdej tonie urobku 70 proc. to czysty węgiel, a 30 proc. to kamień. Audyt wykazał, że wydobywanego węgla stale ubywa i jest go ok. 50-60 proc., za to kamienia przybywa - nawet do 50 proc. Audytor twierdzi, że ktoś specjalnie zawyżał ilość kamienia wydobytego razem z węglem w celu ukrycia tego, że „znikają” setki tysięcy ton tego surowca, o wartości milionów złotych.

- Prezes zgłosił się do mnie osobiście, żeby uzupełnić ten raport o konkretne nazwiska ludzi, odpowiedzialnych za ten stan. Zrobiliśmy to. Powiedziano mi, że podjęte będą działania mające na celu naprawienie tej sytuacji. Skończyło się na tym, że mnie zwolniono - opowiada w materiale TVN Milewski.

Co na to wszystko Jastrzębska Spółka Węglowa?

- Reagowanie na wszelkie nieprawidłowości w spółce jest dla zarządu priorytetem - to kwestie, których nie będziemy bagatelizować. Naszą intencją jest dbałość o właściwe zarządzanie majątkiem spółki i najwyższa gospodarność. Dlatego przeanalizujemy kwestie zgłaszane przez osoby odpowiedzialne za audyt wewnętrzny. Jeśli chodzi o konkretną sprawę pracownika oskarżonego o mobbing - obecnie toczy się sprawa sądowa. Nie znamy dokładnych przyczyn, jakie były podstawą zwolnienia tego pracownika przez poprzedniego prezesa zarządu. Jeśli zarzuty nie potwierdzą się - będziemy dążyć do porozumienia z pracownikiem - mówi Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy JSW.

Zobacz reportaż Uwaga! TVN

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (58)
Śmiechu warte28.06.2019 8:06

@Pracownik kwk

Skoro tak bronisz ZZ i byłego prezesa, to minąłeś sie z powołaniem. Powinieneś zostać co najmniej adwokatem!

A poważnie to patologie w JSW były za Zagórowskiego, jak i za Ozona. Pytanie tylko, kiedy były większe? I tyle ;-)

Pracownik kwk27.06.2019 18:16

Czytając te wszystkie brednie źygać sie chce .Czepiacie sie prezesa ,, ze on o tym wiedział ze wegiel znikał,,przecież w latach 2014-2015 nie pełnił funkcji prezesa bo to o te lata chodzi .Ze za wypadek który by w zeszłym roku powinien być zwolniony dlaczego czy to jego wina ze KWK zofiowka to kopalnia która ma najwiecej uskoków a ja prezesowi dałabym nagrodę za informowanie rodzin i społeczeństwa nigdy nie było takiego prezesa .Co wam sie związki nie podobają za zagorowskiego nic nie mogli sie dowiedzieć i były przekręty .A teraz przez 2 lata było wiadomo i bardzo dobra współpraca związki i zarząd tak powinno być Nie obrażać ludzi którzy sa niewinni

kolinado zaKODowany27.06.2019 9:51

Oni mają różę, znicz i koszulki z napisem, a ty ?.. melepeto ? Wiadro jadu z którego popijasz kanapki z różańcem ?

RTL 26.06.2019 21:46

Czy ktoś wie kiedy wyplaca te premie???

Felek Mordoklejka26.06.2019 19:44

Ufajcie zz hahah xd jak i jedni tak i drudzy graja swoje role życiowe :) by Was sklocic etc. A za waszymi plecami czeka nowy uklad zbiorowy który bedzie wprowadzony. Potem juz zz nie bedzie sprawy beda trwac latami. Ale wy masa gornicza bedzie pracowac za mniej niz baba w lidlu na kasie ;) wezcie sie za robote a nie propagande wasze narzędzia czekaja na Was w CKN. A nie internety i polemiki tadek sradek zbyszek czy marjan. Jest wegiel macie kase niema wegla truskawki na zachodzie albo powrot na wies skad przyjechaliscie i na krus.

Hmm...26.06.2019 17:54

Nic im nie zrobią:)

Gość26.06.2019 17:07

Ozon miał być wyrzucony z funkcji prezesa już po tąpnięciu na Zofiowce.Szczesc Boże.

Pokaż wszystkie opinie (58)