Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
26 czerwca 2019

JSW płaci najlepszym

JSW płaci najlepszym
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa po raz pierwszy przyznała specjalne stypendia najlepszym uczniom szkół o profilu górniczym. Nagrody wręczył Robert Małłek pełniący obowiązki prezesa zarządu JSW oraz Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Stypendia ufundowane przez Jastrzębską Spółkę Węglową otrzymało 27 uczniów z Jastrzębia-Zdroju, Knurowa, Czerwionki-Leszczyn, Ornontowic i Pawłowic. Nagrody mają zachęcić młodych ludzi do podjęcia pracy w kopalniach JSW. 

- Jest mi niezmiernie miło, że możemy spotkać się w gronie tak zdolnych uczniów, wręczyć zasłużone stypendia najlepszym i wspierać waszą edukację. Ogromnie się cieszę i wszystkim serdecznie gratuluję - mówił Robert Małłek, pełniący obowiązki prezesa zarządu JSW.

Nagrody specjalne trafiły do trzech najlepszych uczniów klas górniczych z każdej szkoły objętej porozumieniem o współpracy. Wysokość stypendiów to: 1 500 zł, 1 000 zł oraz 800 zł.

 - Pamiętajcie, że to bardzo duże wyróżnienie. Gratuluję najlepszym uczniom i nauczycielom, bo waszą zasługą jest, że uczniowie mają tak dobre wyniki i dziś możemy przyznać te nagrody - podsumował Artur Wojtków, zastępca prezesa JSW ds. pracy i polityki społecznej.

W przyszłym roku program stypendialny będzie kontynuowany. Ponadto, po ukończeniu szkoły, absolwenci będą zatrudniani bezpośrednio przez JSW, a nie przez spółkę JSW Szkolenie i Górnictwo, która zatrudnia pracowników dla zakładów JSW.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Nadchodzi spadek cen węgla koksującego? Nadchodzi spadek cen węgla koksującego?

Jest minister do spraw górnictwa. Stawia na efektywność Jest minister do spraw górnictwa. Stawia na efektywność

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Pracownik kwk27.06.2019 21:12

No Kadrowy cwaniaku odpisujesz !!!!!

Pracownik kwk27.06.2019 18:29

Do kadrowy odpowiedz który przewodniczący czekam na odpowiedz

Do Iza26.06.2019 18:01

Taka żeś mądra że idzie sobie załatwić odszkodowanie ze szkód górniczych? Czekam na remont ze szkód kilka lat i jak wszyscy jestem zbywany. Bo w pierwszej kolejności spółka ma wypłacić za dodatkowe zbrojenia przy budowie na ul. Gołębiej i Młyńskiej.
A swoją drogą nie jesteś przypadkiem żonką tego łysego z rady parafialnej na Górce? Bo właśnie on sobie załatwił wypłatę za zbrojenia. Tak to ten z rady parafialnej co żadnej parafiance nie odpuści.

dysydent26.06.2019 18:01

Ręce stracą przy maszynie, odznaczenie ich nie minie.

Murem za Nikosiem26.06.2019 17:55

Strata tej klasy menadżera który zna się na ochronie, rozwoju, był doradcą Zarządu JSW, pracował juz w trzech spółkach z obszaru JSW, ukończył AWF mogła poważnie zachwiać kursem akcji spółki i jeżeli jest prawdziwa to w tak istotnej sprawie powinien być komunikat giełdowy celem uspokojenia inwestorów zaniepokojonych wizją straty tak istotnej osoby.

Nie polecam26.06.2019 17:15

Szczerze powiedziawszy, to ta praca poza teoretyczną emeryturą po 25 latach nie ma raczej plusów.
Zarobić poza górnictwem. Można więcej i zdrowie mieć lepsze.

Gość26.06.2019 17:06

Nie najzdolniejszych zatrudnia się w JZR, ponoć z dniem 01.07 ląduje tam sam Nikodem, więc tam chyba idą najzdolniejsi.

Pokaż wszystkie opinie (23)