Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 czerwca 2019

JSW płaci najlepszym

JSW płaci najlepszym
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa po raz pierwszy przyznała specjalne stypendia najlepszym uczniom szkół o profilu górniczym. Nagrody wręczył Robert Małłek pełniący obowiązki prezesa zarządu JSW oraz Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Stypendia ufundowane przez Jastrzębską Spółkę Węglową otrzymało 27 uczniów z Jastrzębia-Zdroju, Knurowa, Czerwionki-Leszczyn, Ornontowic i Pawłowic. Nagrody mają zachęcić młodych ludzi do podjęcia pracy w kopalniach JSW. 

- Jest mi niezmiernie miło, że możemy spotkać się w gronie tak zdolnych uczniów, wręczyć zasłużone stypendia najlepszym i wspierać waszą edukację. Ogromnie się cieszę i wszystkim serdecznie gratuluję - mówił Robert Małłek, pełniący obowiązki prezesa zarządu JSW.

Nagrody specjalne trafiły do trzech najlepszych uczniów klas górniczych z każdej szkoły objętej porozumieniem o współpracy. Wysokość stypendiów to: 1 500 zł, 1 000 zł oraz 800 zł.

 - Pamiętajcie, że to bardzo duże wyróżnienie. Gratuluję najlepszym uczniom i nauczycielom, bo waszą zasługą jest, że uczniowie mają tak dobre wyniki i dziś możemy przyznać te nagrody - podsumował Artur Wojtków, zastępca prezesa JSW ds. pracy i polityki społecznej.

W przyszłym roku program stypendialny będzie kontynuowany. Ponadto, po ukończeniu szkoły, absolwenci będą zatrudniani bezpośrednio przez JSW, a nie przez spółkę JSW Szkolenie i Górnictwo, która zatrudnia pracowników dla zakładów JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: 2119 zakażonych koronawirusem JSW: 2119 zakażonych koronawirusem

JSW uruchamia portal dla dzieci JSW uruchamia portal dla dzieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Pracownik kwk27.06.2019 21:12

No Kadrowy cwaniaku odpisujesz !!!!!

Pracownik kwk27.06.2019 18:29

Do kadrowy odpowiedz który przewodniczący czekam na odpowiedz

Do Iza26.06.2019 18:01

Taka żeś mądra że idzie sobie załatwić odszkodowanie ze szkód górniczych? Czekam na remont ze szkód kilka lat i jak wszyscy jestem zbywany. Bo w pierwszej kolejności spółka ma wypłacić za dodatkowe zbrojenia przy budowie na ul. Gołębiej i Młyńskiej.
A swoją drogą nie jesteś przypadkiem żonką tego łysego z rady parafialnej na Górce? Bo właśnie on sobie załatwił wypłatę za zbrojenia. Tak to ten z rady parafialnej co żadnej parafiance nie odpuści.

dysydent26.06.2019 18:01

Ręce stracą przy maszynie, odznaczenie ich nie minie.

Murem za Nikosiem26.06.2019 17:55

Strata tej klasy menadżera który zna się na ochronie, rozwoju, był doradcą Zarządu JSW, pracował juz w trzech spółkach z obszaru JSW, ukończył AWF mogła poważnie zachwiać kursem akcji spółki i jeżeli jest prawdziwa to w tak istotnej sprawie powinien być komunikat giełdowy celem uspokojenia inwestorów zaniepokojonych wizją straty tak istotnej osoby.

Nie polecam26.06.2019 17:15

Szczerze powiedziawszy, to ta praca poza teoretyczną emeryturą po 25 latach nie ma raczej plusów.
Zarobić poza górnictwem. Można więcej i zdrowie mieć lepsze.

Gość26.06.2019 17:06

Nie najzdolniejszych zatrudnia się w JZR, ponoć z dniem 01.07 ląduje tam sam Nikodem, więc tam chyba idą najzdolniejsi.

Piotr26.06.2019 15:29

Ale jaja a po szkole do SIG 2500 zł taka jest polityka JSW

arnold26.06.2019 14:19

No macie swoich reprezentantów, spółka w odwecie za występy pijanych liderów w Warszawie obcięła wcześniejszą wynegocjowaną zgodę odnośnie wysokości premii z zysku za 2018 o połowę.
Dajcie się dalej mamić tym darmozjadom z reprezentatywnych, a premią będzie bon na piwo w związkowym barze.

KAZ26.06.2019 14:18

W kopalniach coraz więcej Ukraińców.

Pokaż wszystkie opinie (23)