Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
27 czerwca 2019

Dlaczego zamykamy ulicę Grodzką? Odpowiada prezydent Foksowicz

Dlaczego zamykamy ulicę Grodzką? Odpowiada prezydent Foksowicz
fot. UM Rafał Jabłoński

Zamknięcie ulicy Grodzkiej i wprowadzenie objazdów poruszyło mieszkańców i wywołało szereg dyskusji. O tym, dlaczego tak się stało mówi zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

Zanim zostanie wybrany wykonawca nowego wiaduktu, miasto przebuduje ulicę Grodzką i poszerzy ulicę Pszczyńską w rejonie skrzyżowania wraz z budową azylu dla pieszych.

- Czas jest tutaj niezwykle istotny. Chcemy rozpocząć jak najszybciej przebudowę wiaduktu, dlatego wykorzystując okres wakacji decydujemy się na ograniczenie ruchu w okolicach Grodzkiej i gruntowną przebudowę. Wakacje to termin idealny, ponieważ natężenie ruchu jest wtedy obiektywnie rzecz ujmując mniejsze, co też zapewni mniejsze zakorkowanie miasta. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale jest to konieczne, by docelowo udrożnić miasto na przyszłe lata - mówi zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Obecnie ulica Grodzka jest w bardzo złym stanie technicznym, a to tędy prowadzi objazd spowodowany zamknięciem jednej jezdni al. Piłsudskiego z kierunku od ul. Pszczyńskiej do centrum. Kiedy rozpocznie się budowa dwóch niezależnych wiaduktów na al. Piłsudskiego, osobno dla każdej z jezdni, duża część ruchu zostanie skierowana właśnie na ul. Grodzką. Stąd też konieczność doprowadzenia drogi do takiego stanu technicznego, który nie będzie wymagał bieżących napraw (łatania dziur).

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że zamknięcie ulicy Grodzkiej będzie sporym utrudnieniem dla kierowców, dlatego zależy nam, aby w ciągu 40 dni wykonawca wykonał cały szereg robót, które zaplanowaliśmy - wyjaśnia Roman Foksowicz.

Przebudowa ulicy Grodzkiej to nie tylko „położenie asfaltu”, ale też wymiana konstrukcji podbudowy i poszerzenie w rejonie skrzyżowania jezdni ul. Pszczyńskiej wraz z budową azylu dla pieszych. Nową podbudowę i nawierzchnię z kostki brukowej zyska również chodnik.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Grodzka w przebudowie - wszystko idzie zgodnie z planem Grodzka w przebudowie - wszystko idzie zgodnie z planem

Uwaga! Od dzisiaj objazdy. Zobaczcie mapę Uwaga! Od dzisiaj objazdy. Zobaczcie mapę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
Hmm...30.06.2019 16:07

@ zołza...nerony niech się wypalają.Grunt,że neurony sie dobrze mają ;)

Do Miejscowa.30.06.2019 11:25

Po co rondo? Pracownicy urzędu nie potrzebują tego wynalazku. Prześledźmy ich trasę Z parkingu UM w prawo do świateł. Na światłach w prawo do następnych świateł na Pszczyńskiej i tu w lewo. A dalej prosto do ronda. Na radzie 1 zjazd i dalej prosto do następnego ronda. NA rondzie 2 zjazd i dalej prościutko do swojej wioski w Wodzisławiu.
Tak to jest jak w naszym UM pracują ludzie z innych miast to mają to tylko jako miejsce pracy postrzegane a nie przyszłość miasta.
Układ ten można by porównać do rządów USA tylko że tam nie dopuszczają do władzy meksykanów.

Miejscowa29.06.2019 20:51

Zastanawiam się dlaczego nie zrealizować planu numer 2 przecież w planach UM jest w tym miejscu rondo?

Gość29.06.2019 12:23

Przy budowie obwodnicy. 2 obiekty mostowe z prefabrykatów złożono w 1 dzień. Fakt że przygotowanie przyczółków trwało 2 tygodnie.

Klapa29.06.2019 11:55

Niech juz hetmanowa z ta banda nieudolnych urzednikow za nic sie nie bierze, rozkopia nasyfia przeciagna w czasie, nic dobrego z tego nie wyjdzie jak zwykle zreszta

Ciekawski28.06.2019 21:38

We Włoszech ten długi wysoki most, co go dzisiaj resztki wysadzali po ubiegłorocznej katastrofie, zrobią w rok.

A naszą kładkę w tej upadającej osadzie górniczej?

W rok to nawet projektu nie zrobią.

Gość zołza z zofiówki 28.06.2019 17:13

Do Hmm...: Nie siedż na słońcu bo Ci te nerony wypala XD

Pokaż wszystkie opinie (55)