Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
Czarny Rycerz
27 czerwca 2019

Dlaczego zamykamy ulicę Grodzką? Odpowiada prezydent Foksowicz

Dlaczego zamykamy ulicę Grodzką? Odpowiada prezydent Foksowicz
fot. UM Rafał Jabłoński

Zamknięcie ulicy Grodzkiej i wprowadzenie objazdów poruszyło mieszkańców i wywołało szereg dyskusji. O tym, dlaczego tak się stało mówi zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

Zanim zostanie wybrany wykonawca nowego wiaduktu, miasto przebuduje ulicę Grodzką i poszerzy ulicę Pszczyńską w rejonie skrzyżowania wraz z budową azylu dla pieszych.

- Czas jest tutaj niezwykle istotny. Chcemy rozpocząć jak najszybciej przebudowę wiaduktu, dlatego wykorzystując okres wakacji decydujemy się na ograniczenie ruchu w okolicach Grodzkiej i gruntowną przebudowę. Wakacje to termin idealny, ponieważ natężenie ruchu jest wtedy obiektywnie rzecz ujmując mniejsze, co też zapewni mniejsze zakorkowanie miasta. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale jest to konieczne, by docelowo udrożnić miasto na przyszłe lata - mówi zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Obecnie ulica Grodzka jest w bardzo złym stanie technicznym, a to tędy prowadzi objazd spowodowany zamknięciem jednej jezdni al. Piłsudskiego z kierunku od ul. Pszczyńskiej do centrum. Kiedy rozpocznie się budowa dwóch niezależnych wiaduktów na al. Piłsudskiego, osobno dla każdej z jezdni, duża część ruchu zostanie skierowana właśnie na ul. Grodzką. Stąd też konieczność doprowadzenia drogi do takiego stanu technicznego, który nie będzie wymagał bieżących napraw (łatania dziur).

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że zamknięcie ulicy Grodzkiej będzie sporym utrudnieniem dla kierowców, dlatego zależy nam, aby w ciągu 40 dni wykonawca wykonał cały szereg robót, które zaplanowaliśmy - wyjaśnia Roman Foksowicz.

Przebudowa ulicy Grodzkiej to nie tylko „położenie asfaltu”, ale też wymiana konstrukcji podbudowy i poszerzenie w rejonie skrzyżowania jezdni ul. Pszczyńskiej wraz z budową azylu dla pieszych. Nową podbudowę i nawierzchnię z kostki brukowej zyska również chodnik.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po wiadukcie ani śladu. Jest droga za 2,5 mln zł Po wiadukcie ani śladu. Jest droga za 2,5 mln zł

Są pieniądze na wiadukt przy Piłsudskiego? Nastąpił przełom? Są pieniądze na wiadukt przy Piłsudskiego? Nastąpił przełom?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
Hmm...30.06.2019 16:07

@ zołza...nerony niech się wypalają.Grunt,że neurony sie dobrze mają ;)

Do Miejscowa.30.06.2019 11:25

Po co rondo? Pracownicy urzędu nie potrzebują tego wynalazku. Prześledźmy ich trasę Z parkingu UM w prawo do świateł. Na światłach w prawo do następnych świateł na Pszczyńskiej i tu w lewo. A dalej prosto do ronda. Na radzie 1 zjazd i dalej prosto do następnego ronda. NA rondzie 2 zjazd i dalej prościutko do swojej wioski w Wodzisławiu.
Tak to jest jak w naszym UM pracują ludzie z innych miast to mają to tylko jako miejsce pracy postrzegane a nie przyszłość miasta.
Układ ten można by porównać do rządów USA tylko że tam nie dopuszczają do władzy meksykanów.

Miejscowa29.06.2019 20:51

Zastanawiam się dlaczego nie zrealizować planu numer 2 przecież w planach UM jest w tym miejscu rondo?

Gość29.06.2019 12:23

Przy budowie obwodnicy. 2 obiekty mostowe z prefabrykatów złożono w 1 dzień. Fakt że przygotowanie przyczółków trwało 2 tygodnie.

Klapa29.06.2019 11:55

Niech juz hetmanowa z ta banda nieudolnych urzednikow za nic sie nie bierze, rozkopia nasyfia przeciagna w czasie, nic dobrego z tego nie wyjdzie jak zwykle zreszta

Ciekawski28.06.2019 21:38

We Włoszech ten długi wysoki most, co go dzisiaj resztki wysadzali po ubiegłorocznej katastrofie, zrobią w rok.

A naszą kładkę w tej upadającej osadzie górniczej?

W rok to nawet projektu nie zrobią.

Gość zołza z zofiówki 28.06.2019 17:13

Do Hmm...: Nie siedż na słońcu bo Ci te nerony wypala XD

Pokaż wszystkie opinie (55)