Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
2 lipca 2019

Będzie fontanna i pomnik górników?

Będzie fontanna i pomnik górników?
fot. pixabay

Miasto Jastrzębie-Zdrój stawia na przyjazne przestrzenie. Jedną z nich ma być skwer przy ulicy Katowickiej, popularnie zwany rybą. Pojawiła się ciekawa koncepcja zagospodarowania tego miejsca.

Kiedy powstawał postument przy ulicy Katowickiej, w sąsiedztwie pawilonów handlowych, to w pierwotnym zamyśle miała znajdować się tam fontanna. Jednak projekt ten nie doczekał się pełnej realizacji. Obecne władze mają zamiar zagospodarować teren i uruchomić w tym miejscu fontannę. Jest też pomysł, aby godnie upamiętnić górników, którzy odeszli na wieczną szychtę.

W realizacji tego zadania, jak zwykle, potrzebne jest finansowanie. W tym celu miasto zwróciło się do fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, której celem jest działanie na rzecz lokalnej społeczności, aby ta dofinansowała przedsięwzięcia. Z pewnością argumentem jest tutaj fakt, że z miejsca tego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy, również pracownicy spółki.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kręci was Jastrzębie? Konkurs z nagrodami Kręci was Jastrzębie? Konkurs z nagrodami

W jakim kierunku ma się rozwijać miasto? Jakie są jego problemy? W jakim kierunku ma się rozwijać miasto? Jakie są jego problemy?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Madi03.07.2019 17:53

Oczywiscie czego wladze miasta by nie chcialy zrobic to zawsze znajda sie tacy ktorym bic nie pasuje

Ciocia Klocia03.07.2019 6:02

Jak pomnik to tylko postument naszej pani prezydent!

Taki moumentalny, ponadczasowy, strzelisty w skali 100:1, żeby kok pani prezydent rzucał cień na okolicę. Tylko pod rządami pani prezydent czeka nas świetlana przyszłość. W imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję pani!

Gość03.07.2019 6:00

@likus33

Byle do wyborów? Łudzisz się, że ich wynik będzie odmienny od dotychczasowych? Śmiem wątpić. Dlaczego? Bo podczas kampanii pani AH znowu rzuci kilka niespełnionych obietnic, które społeczeństwo łyknie jak młody karp.

Arnoldek03.07.2019 5:43

Do Pani Hetman ! A gdzie są te wodne place zabaw dla dzieci ? Proponuje postawić krematorium bo zyski na pewno będą !

Gość02.07.2019 23:25

Fundacja ma dawać na own na fontanny a może lepiej zwolnić zbędnych urzędników pierdzistolków z urzędu i pieniądze się znajdą.

likus3302.07.2019 20:05

Może szybciutko zamknąć kolejną drogę dojazdową do miasta... Takich emocji jak w dzisiejszym korku na pszczyńskiej, to ja dawno nie odczuwałem. A o emocje chodzi przecież, prawda ?
Byle do wyborów.

monika Ratownika 02.07.2019 18:35

pomnik chrystusa na rondzie obok McDonald?s,a nie górnika co dłubie slonecznik.

Pokaż wszystkie opinie (27)