Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
2 lipca 2019

Możliwe, że górnicy wyjdą na ulicę

Możliwe, że górnicy wyjdą na ulicę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

O tym, że nie tylko temperatura powietrza jest wysoka, ale również napięcie w górnictwie osiąga maksymalne wartości mówi przewodniczący NSZZ „Solidarność” Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego Bogusław Hutek.

Przewodniczący w wywiadzie dla portalu wnp zwraca uwagę na sytuację w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Mówi o konflikcie na linii odwołany prezes Daniel Ozon, a Rada Nadzorcza. Bogusław Hutek uważa, że były prezes stał na straży interesów spółki, pilnując aby pieniądze przez nią wypracowane były przeznaczone na niezbędne inwestycje. Prezes nie chciał się zgodzić na „wyprowadzenie” ich ze spółki.

Bogusław Hutek podkreśla, że konieczne jest dobitne wyrażenie zdania przez górników, że nie zgadzają się na wykorzystywanie JSW, na pozbawianie jej środków, które należy gromadzić na czas dekoniunktury. Tym samym jego głos wpisuje się w poglądy działaczy związkowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Pierwsze półrocze - zysk mniejszy o połowę JSW: Pierwsze półrocze - zysk mniejszy o połowę

JSW wstrzymuje wypłatę pieniędzy JSW wstrzymuje wypłatę pieniędzy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Gość05.07.2019 19:51

,,Czy górnicy potrafią coś innego od strajkowania". A może tylko oni mają jaja żeby w tym lemingowym kraju postawić na swoim i powiedzieć nie układom. Zjezdam codziennie na dół i widzę ze dla górników tych prawdziwych to prawie całe życie (wiadomo mają jeszcze rodziny). Słabi mnie czytanie takich komentarzy nie wiecie na czym Śląska ziemia stoi.

BUBBA05.07.2019 13:57

A co oni więcej potrafią jak drzeć ryja na ulicy i ryć węgiel? NIC

Jan03.07.2019 19:31

do hns. matole, przecież my podatnicy dopłacamy do waszych wysokich emerytur. A państwo dopłaca do nierentownych kopalń i do tony węgla. Szkoda,ze twój mózg jest tylko ustawiony na łopatę i kasę.

byk03.07.2019 19:26

do Podróżnik. Nawet w pracy chleją w tych kańciapach swoich. Jak ktoś słyszy kto w tych Zwiazkach jest to kazdy oliwy zna. Nie dziwię się takiemu zachowaniu, to chamstwo bez kultury. Kiedyś jeździłem na wycieczki to się naoglądałem co robia na nich. Wypisałem się ze Związków dawno. Bo być w takich ZZ to dla mnie hańba i dyshonor. Do czego doszło,że wstyd być teraz w zwiazkach, gdzie jedno wielkie bagno i układy.

fido03.07.2019 19:22

Praezas stał na straży ZZ. Zygac mi sie chce na to bagno jakie są ZZ i cała kopalnia. Niech Ozona teraz postawią za te wywozy nielegalne węgla pod sad! ZZ za bramę lebry jedne! Niech wezma sie za kontrolę w ZZ jak chłoapki gadają,ze niektórzy w ZZ biorą kasę za załatwienie pracy!

Mieszkaniec SJZ03.07.2019 17:53

Ciekawe czy górnicy potrafią coś innego oprócz strajkowania ?

pracownik jsw03.07.2019 17:44

nie dajcie sie omamić złodziejskim ZZ, związki za brame! i jaki strajk? blokowanie dróg? to jest strajk? popatrzcie co dzieje sie w francji, co działo na ukrainie itp. miejscach a wy co pokazaliście w 2015? baliście sie kilku gliniarzy... a później pozamykali wasze opinie w momencie "okupacji" kopalń...

Pokaż wszystkie opinie (42)