Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
3 lipca 2019

W Jastrzębiu żyje się raczej dobrze

W Jastrzębiu żyje się raczej dobrze
fot. UM Jastrzębie

41,1 proc. jastrzębian z prawie 400 ankietowanych jest zadowolonych z życia w mieście, ok. 64 proc. chce dalszej modernizacji OWN, a 89,8 proc. dostrzega konieczność powstawania i rozbudowywania przyjaznych przestrzeni. To wyniki ankiety, jaką wśród mieszkańców przeprowadził jastrzębski magistrat.

Ankietowani wypowiedzieli się na temat  warunków życia w mieście. Na średnim poziomie ocenili lokalny rynek pracy, edukację i szkolnictwo, opiekę społeczną i zdrowotną, a także stan środowiska naturalnego i aktywność środowiska lokalnego. Źle oceniono stan dróg w mieście oraz dostęp do komunikacji publicznej.

Duże poparcie wśród jastrzębian ma potrzeba tworzenia przyjaznych przestrzeni miejskich (prawie 90 proc. badanych), chcą też powstania deptaku przy ul. 1 Maja (52 proc. badanych) oraz dalszej modernizacji OWN (63 proc. badanych). Oczekują również budowy ścieżek rowerowych (74 proc. badanych). Natomiast obsługa petentów przez pracowników magistrackich oceniana jest dobrze i przeciętnie, podobnie jest z zaufaniem do nich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

GKS Jastrzębie pokonuje GKS Tychy 2:1 GKS Jastrzębie pokonuje GKS Tychy 2:1

GieKSa remisuje pierwszy mecz GieKSa remisuje pierwszy mecz

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Michał04.07.2019 19:28

To miasto jest dla emerytów, oni na pewno są zadowoleni. W mieście cisza i spokój, nic się nie dzieje, żadnych zmian, wszędzie blisko, nie ma inności, zmian, jak na podkarpackiej wsi. Jeśli oni wypełniali tę ankietę, to się nie dziwie. Nie sądzę, aby jakikolwiek młody i choć odrobinę ambitny człowiek chciał w Jastrzębiu mieszkać, no chyba, że górnik, ale to specyficzny rodzaj homo sapiens.

Jan04.07.2019 12:41

Ryle są zadowloenia kasy maja jak lodu co co mają narzekać. A i tak wiecznie im mało i jęczą.

Gość04.07.2019 11:52

W Jastrzębiu żyje się raczej dobrze chyba tylko tym śmierdzącym nierobom ze skewrku obok PKO.

Rolex04.07.2019 10:37

Pewnie za rok będzie jeszcze mniej osób zameldowanych w mieście. Mieszkańcy, którzy raczej nie są mocno związani z miastem, z miejscem pracy albo mają możliwość zmiany miejsca zamieszkania to raczej będą opuszczać "kochane" Jastrzębie. Jest wiele piękniejszych i bardziej przyjaznych miejsc na ziemi.

Gość04.07.2019 7:49

Ja szczególnie chwalę sobie możliwość słuchania konceru wiejskich zespołów disco polo koncertujących w pubie koło supersamu. Mieszkam 500m od tej sali koncerowej, a mogę rozkoszować się dźwiękami nawet przy zamkniętych oknach. Żaluję, że nie mieszkam bliżej, bo mógłbym podziwiać oddających mocz wokól lokalu i dilerów polepszaczy humoru.

Jastrzębianka04.07.2019 0:20

Samo centrum jest super komunikacją w centrum jest ok wszędzie dojedziesz z UM do Zdroju na basen z basenu do kina też się na targowisko dojazdy super a i na own dla chcącego nic trudnego a i o jarze nie zapominajmy są i świetne kawiarnie i w Zdroju i prz banku PKO fajną piekarnie otworzyli gdzie i kawkę i ciacho super ale kurde gdzie reszta Jastrzębie to nie tylko bloki położone w ścisłym centrum nasze osiedle od kilku lat zaliczane jest do samego centrum właśnie a nawet szkoły podstawowej brak hallo tu Zofiówka

Anna03.07.2019 22:03

Powiem szczerze -w tym mieście nic się nie dzieje i mało działo naprawdę A w weekendu miasto umiera ,od kilka lat pracuje po za tym miastem Jastrzębie-Zdrój gdyby nie drogie mieszkania w Żorach to bym dawno się z tad wyprowadziła .
Plany inwestycyjne w tym mieście są beznadziejne naprawdę budowa kolejnej galerii ,a może lepiej zainwestować w rozbudowę strefy ekonomicznej i miejsca pracy ,bo tam naprawdę nie Kopalnie to byłby ale drugi Wałbrzych

Pokaż wszystkie opinie (30)