Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
4 lipca 2019

Szpital w gronie najlepszych - wysoka jakość usług medycznych

Szpital w gronie najlepszych - wysoka jakość usług medycznych
fot. pixabay

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju może zaliczyć się do grona najlepszych szpitali w Polsce. Świadczy o tym zdobyty niedawno akredytacja przyznawana przez ministerstwo zdrowia. Oznacza to świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie z poszanowaniem praw pacjentów.

Ciągłe podnoszenie kwalifikacji przez personel, remonty, doposażenia, rozszerzanie działalności, projekty unijne oraz wdrażanie nowych procedur. Wszystko po to, żeby pomoc niesiona pacjentom była udzielana na najwyższym możliwym poziomie, prawa pacjenta były przestrzegane a szpital dawał poczucie bezpieczeństwa. Jastrzębski szpital został poddany ocenie wizytatorów z Ministerstwa Zdrowia, którzy dokonali analizy jego funkcjonowania.

 - Poddanie się takiej kontroli jest dobrowolne, zaledwie 25 proc. szpitali w Polsce zakończyło proces oceny z pozytywnym wynikiem, uzyskując tym samym certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. Nasz szpital od 2015 roku zalicza się do tego grona, jednak z uwagi na fakt iż certyfikaty uzyskuje się na okres 3 lat, niedawno ponowiliśmy procedurę oceny, po raz kolejny uzyskując tytuł szpitala akredytowanego. Co cieszy jeszcze bardziej, to informacja o osiągnięciu wyższego niż poprzednio wyniku - mówi Marcelina Twardowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju pragnie serdecznie podziękować pani Agnieszce Gildze pełniącej funkcje Pełnomocnika ds. Jakości - osobie szczególnie zaangażowanej w proces akredytacji, dzięki której całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Piłkarze GieKSy w szpitalu Piłkarze GieKSy w szpitalu

Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Kasiadz08.07.2019 21:32

Tragedia

Śmierdzący Marian z Zielonej08.07.2019 9:47

Najlepszy w postaci liczby zgonów. W tym szpitalu to rekordy są pobijane.

oddzial wewnetrzny06.07.2019 22:06

bron Boze trafic na ten oddzial, pseudopielegniarki to tylko poczatek czarnej listy oddziału

Seboc06.07.2019 9:34

został ogłoszony już konkurs NFZ na kontrakt 2020r ? Chyba chcą zgarnąć większa pule kasy.

Kefir05.07.2019 12:47

Jak to prawda, to strach sie bać co jest w innych szpitalach. Przecież ten nasz to jest porażka. Baby - nie pielegniarki - na wewnetrznym powinny być chłostane dziennie.

Gość05.07.2019 11:38

Świetna wiadomość

kolina05.07.2019 9:30

Brawo ! Kilkuletnie starania dają efekty.

Pokaż wszystkie opinie (23)