Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
8 lipca 2019

Jastrzębianie chcą deptaku przy ul. 1 Maja

Jastrzębianie chcą deptaku przy ul. 1 Maja
fot. toprojekt.com

Ulica 1 Maja, w dzielnicy Zdrój, ma zostać deptakiem. Działania w tej sprawie podjęła na początku pierwszej kadencji prezydent Anna Hetman. Gruntowna modernizacja tej arterii jest częścią szerszego planu zmiany miasta na przyjazne mieszkańcom i zachęcające do spędzania wolnego czasu właśnie w Jastrzębiu.

W ankiecie na temat poziomu życia w Jastrzębiu, jak przeprowadził magistrat mieszkańcy opowiedzieli się za potrzebą modernizacji ulicy 1 Maja tak, aby w tym miejscu powstał deptak. Za taką koncepcją opowiedziało się prawie 53 proc. ankietowanych. 

- Wybrana do realizacji koncepcja zakłada zmianę organizacji ruchu poprzez wprowadzenie dwóch odrębnych dwukierunkowych jezdni od ul. K.Miarki i ul.T.Kościuszki z łączącą je drogą służb uprzywilejowany w rejonie Parku Zdrojowego, wymianę nawierzchni i małej architektury oraz przebudowę sieci - informowali jastrzębscy urzędnicy.

Ważną informacją dla właścicieli posesji przylegających do ul. 1 Maja jest to, że wymiana nawierzchni będzie wykonana kompleksowo w granicach pasa drogowego tj., od elewacji budynków po południowej stronie ulicy, do istniejących ogrodzeń w północnej części drogi, w tym częściowo na zjazdach w ramach czasowego zajęcia. Nawierzchnie wewnątrz nieruchomości, na działkach budowlanych nie będą przebudowywane.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Modernizacja boiska przy Kościelnej na ukończeniu Modernizacja boiska przy Kościelnej na ukończeniu

Trwa przebudowa przedszkola w Bziu Trwa przebudowa przedszkola w Bziu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Pan B.09.07.2019 22:49

A może by tam po prostu usypać hałdę odpadów pogórniczych, jak przy Podhalanskiej?

Ankieta09.07.2019 16:15

A kiedy kto otrzymał taką ankietę do wypełnienia? Nie jestem za deptakiem. Do deptak będzie a nigdzie w okolicy nikt nie przewidział dużych darmowych parkingów. To dla kogo deptak? Dla mieszkańców? Oni by woleli dojechać autem na swoją posesję.

...09.07.2019 15:51

ten obrazek w zachwyt nie wprawia, drzewa ok., ale gdzie fontanna,ławki itd? Przed poszerzenie tej ulicy w l. 60. była ona eleją, rosły wzdłuż niej klony, po obu stronach, było to podobno piękne, może wrocić do tego?

jastrzębienin09.07.2019 13:00

w 100% zgadzam się z opinią wpisu TIK TAK

józwa 09.07.2019 10:50

a kto tam bedzie deptał

P.09.07.2019 10:10

Robic, a nie ankiety, konsultacje, a efektow brak..

Uro09.07.2019 7:33

Też chciałbym zagłosować...

Pokaż wszystkie opinie (30)