Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
8 lipca 2019

Wypadek KWK "Borynia". Górnik został przygnieciony kolejką

Wypadek KWK "Borynia". Górnik został przygnieciony kolejką
fot. JSW S.A.

W sobotę około godziny 11:00-12:00 w kopalni „Borynia”, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do wypadku pod ziemią. Ucierpiał 28-letni górnik, pracownik spółki. 

Jak informuje rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer wypadkowi uległ 28-letni pracownik JSW - konwojent podziemnej kolejki. W czasie wykonywania swoich obowiązków został przygnieciony przez pojazd. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna przewieziono do szpitala w Katowicach - Ochojcu.Doznał połamania obu nóg. Obecnie w kopalni trwają czynności wyjaśniające tą sprawę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kierowca uderzył w światła i... uciekł Kierowca uderzył w światła i... uciekł

Cała jezdnia w butelkach. Powstał ogromny korek Cała jezdnia w butelkach. Powstał ogromny korek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
Nie tylko trasy12.07.2019 10:48

Jak jedzie jazda ludzi i rabują się 3 ringi to już jest śmiech na sali .

Git10.07.2019 14:54

Najgorsze trasy to na Boryni. Jedziesz i tylko dub dub dub dub dub dub dub dub dub dub dub dub dub dub dub... za wymiany szyn to się biorą dopiero jak się coś rwie!!!

Były szarfista10.07.2019 7:16

Najgorsze co może być dla szarfisty, to belka z przodu. Nic nie widać, wychylać się nie wolno. Nigdy tak nie lubiłem jeździć.

ken borynia09.07.2019 23:04

co słychać u kena z boryni

Ryl09.07.2019 10:55

A panowie z BHP czyli policji kopalnianej siedzą w biurze mają dniówki dołowe nie mają czasu jeździć na dół i odpowiednio reagować a dyrekcja nie reaguje dopiero jak dojdzie do nieszczęścia wtedy mądrych jest w.... ule

konwojent09.07.2019 10:52

Niech się OUG weżmie za ta Borynię bo dojdzie do tragedi.

Biglajter09.07.2019 10:34

Prawda dozór z gzl każdy widział jak jakie mają wymagania , maszyny przeładowane , po dwa albo trzy elementy sekcji , ślusarze z szarfow sami widzieli nie jednokrotnie i mówili jak to ma być sprawne jak belki przeciążone maxymalnie wiem bo widziałem , wydobycie nie ważne mogą czekać na materiał bo trzeba puścić dwie maszyny jadące na zbrojenie . Wszystkie maszyny oo zbrojeniu to złom nadający się jedynie do remontu. Taka prawda na Borynii

Pokaż wszystkie opinie (43)