Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
8 lipca 2019

Zderzenie na DGP. Ranni przewiezieni do szpitala

Zderzenie na DGP. Ranni przewiezieni do szpitala

Na skrzyżowaniu Drogi Głównej Południowej z ulicą Połomską i ulicą Podgórną doszło do zderzenia samochodów. Dwie osoby ranne przewieziono do szpitala. Jedna z nich była operowana w nocy.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 21.00.

- Do wypadku doszło w sobotę, około godziny 21.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów z jastrzębskiej drogówki wynika, że 64-letnia kierująca renault megane, jadąc ulicą Podgórną od Połomi przejechała skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Drogą Główną Południową 22-letniemu kierowcy passata. W wyniku zderzenia tych pojazdów, do szpitala przewieziono 45-letnią pasażerkę renault oraz 21-letnią pasażerkę volkswagena. Jastrzębscy policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku - wyjaśnia mł. asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Mundurowi apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków! Dobre warunki, pogodna, słoneczna aura mogą uśpić naszą czujność, nie tylko zmotoryzowanych, ale i pieszych, którzy również powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci przeprowadzą kontrole Policjanci przeprowadzą kontrole

Poniosą karę nawet za najmniejsze ilości narkotyków Poniosą karę nawet za najmniejsze ilości narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Do twój dziadek09.07.2019 15:14

Masz rację co do wieku i doświadczenia. Ale tyczy to się tych ludzi co jeżdżą i myślą. Gorzej z tymi co myślą że jeżdżą i myślą że myślą. Powie ci taki że ma spore doświadczenie w kierowaniu autami. Bo miesięcznie robi aż 3 km. Słownie trzy kilometry. I to w dodatku z pod domu do kościoła który ma za płotem nierzadko.
Dlaczego jednym kierowcą nie trafi się nawet stłuczka przez 20 lat robiąc rocznie ponad 25 tyś km a innym nawet 2 razy w miesiącu robiąc po 1 km miesięcznie? Tu z tego punktu powinno się brać OC.
Pozdrawiam myślących za kółkiem.
Przypomnę że jeszcze z 80 lat temu słowo KIEROWCA tyczyło się takich amatorów jak ci na SWD. A ktoś kto jeździł normalnie nazywał się z honorem SZOFER.

twój dziadek09.07.2019 11:20

@młody kierowca-dużo jeszcze pampersów mama ci zmienić musi, nim dorównasz kierowcom 60+ na drodze.
Doświadczeniem, kulturą jazdy, zdolnością przewidywania i innych jeszcze zalet, kgórych ty musisz dopiero się uczyć.
To że czasem komuś starszemu przytrafi si? pech nie zmieni faktu, że 83% wypadków to dzieło "miszczów" od 18÷29 lat.
Statystyki nie kłami?!
Starszego szofera klepiącego w smartfona nie zobaczysz. 18÷19 letnie srajdy robią to notorycznie, i nie b?dziesz jej pie...lił, no ona juź trzy miechy ma prawko!!!
Wsadź więc sobie do gęby ....aka/własnego/, a nie starszych.

do 8:17 09.07.2019 10:20

Do dupy to są kierowcy którzy jeżdżą nie patrząc na znaki drogowe tylko na pałę .

Radio Teheran 09.07.2019 8:17

Tam sie beda zawsze zderzac, bo skrzyzowanie jest do dupy.

Wasabi09.07.2019 7:47

Jadąc od strony Połomi lub od strony oś. Przyjaźń przed DGP zabudowane są znaki STOP i trudno tego nie zauważyć. Jeżdżę tędy każdego dnia do pracy i wiem, że w tym miejscu trzeba zachować szczególną ostrożność, tym bardziej, że widoczność z obu w/w stron nie jest najlepsza.
Jak by nie patrzeć trzeba przejechać, aż przez cztery pasy. Ostrożności nigdy nie za wiele.

Zła08.07.2019 22:48

Jak czytam te wpisy to flakami mi przewraca. Żenada. Pozdrawia Pani jeżdżąca na SWD.

Młody kierowca08.07.2019 20:44

Kolejny wypadek z głównym udziałem osoby 60+. Takie osoby nie powinny prowadzić już żadnego pojazdu, bo są po prostu za stare (z całym szacunkiem). Prawo jazdy zdobyli 40 i więcej lat temu, a wtedy jeździło się zupełnie inaczej! Stwarzają ogromne zagrożenie na drodze, tu dostanie niespodziewanego zawału, tu spóźniona reakcja, tu źle oszacowanie sytuacji, tu nieznajomość zasad ruchu drogowego i mamy wypadki. Takie osoby nie mogą prowadzić! Chyba że będą corocznie przechodzić badania, sprawdzające czy są w dobrym stanie zdrowotnym pozwalającym jeździć autem... To jest po prostu niebezpieczne!

Pokaż wszystkie opinie (13)