Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
8 lipca 2019

Zderzenie na DGP. Ranni przewiezieni do szpitala

Zderzenie na DGP. Ranni przewiezieni do szpitala

Na skrzyżowaniu Drogi Głównej Południowej z ulicą Połomską i ulicą Podgórną doszło do zderzenia samochodów. Dwie osoby ranne przewieziono do szpitala. Jedna z nich była operowana w nocy.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 21.00.

- Do wypadku doszło w sobotę, około godziny 21.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów z jastrzębskiej drogówki wynika, że 64-letnia kierująca renault megane, jadąc ulicą Podgórną od Połomi przejechała skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Drogą Główną Południową 22-letniemu kierowcy passata. W wyniku zderzenia tych pojazdów, do szpitala przewieziono 45-letnią pasażerkę renault oraz 21-letnią pasażerkę volkswagena. Jastrzębscy policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku - wyjaśnia mł. asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Mundurowi apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków! Dobre warunki, pogodna, słoneczna aura mogą uśpić naszą czujność, nie tylko zmotoryzowanych, ale i pieszych, którzy również powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Weekend pod wzmożonym nadzorem Weekend pod wzmożonym nadzorem

Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Do twój dziadek09.07.2019 15:14

Masz rację co do wieku i doświadczenia. Ale tyczy to się tych ludzi co jeżdżą i myślą. Gorzej z tymi co myślą że jeżdżą i myślą że myślą. Powie ci taki że ma spore doświadczenie w kierowaniu autami. Bo miesięcznie robi aż 3 km. Słownie trzy kilometry. I to w dodatku z pod domu do kościoła który ma za płotem nierzadko.
Dlaczego jednym kierowcą nie trafi się nawet stłuczka przez 20 lat robiąc rocznie ponad 25 tyś km a innym nawet 2 razy w miesiącu robiąc po 1 km miesięcznie? Tu z tego punktu powinno się brać OC.
Pozdrawiam myślących za kółkiem.
Przypomnę że jeszcze z 80 lat temu słowo KIEROWCA tyczyło się takich amatorów jak ci na SWD. A ktoś kto jeździł normalnie nazywał się z honorem SZOFER.

twój dziadek09.07.2019 11:20

@młody kierowca-dużo jeszcze pampersów mama ci zmienić musi, nim dorównasz kierowcom 60+ na drodze.
Doświadczeniem, kulturą jazdy, zdolnością przewidywania i innych jeszcze zalet, kgórych ty musisz dopiero się uczyć.
To że czasem komuś starszemu przytrafi si? pech nie zmieni faktu, że 83% wypadków to dzieło "miszczów" od 18÷29 lat.
Statystyki nie kłami?!
Starszego szofera klepiącego w smartfona nie zobaczysz. 18÷19 letnie srajdy robią to notorycznie, i nie b?dziesz jej pie...lił, no ona juź trzy miechy ma prawko!!!
Wsadź więc sobie do gęby ....aka/własnego/, a nie starszych.

do 8:17 09.07.2019 10:20

Do dupy to są kierowcy którzy jeżdżą nie patrząc na znaki drogowe tylko na pałę .

Radio Teheran 09.07.2019 8:17

Tam sie beda zawsze zderzac, bo skrzyzowanie jest do dupy.

Wasabi09.07.2019 7:47

Jadąc od strony Połomi lub od strony oś. Przyjaźń przed DGP zabudowane są znaki STOP i trudno tego nie zauważyć. Jeżdżę tędy każdego dnia do pracy i wiem, że w tym miejscu trzeba zachować szczególną ostrożność, tym bardziej, że widoczność z obu w/w stron nie jest najlepsza.
Jak by nie patrzeć trzeba przejechać, aż przez cztery pasy. Ostrożności nigdy nie za wiele.

Zła08.07.2019 22:48

Jak czytam te wpisy to flakami mi przewraca. Żenada. Pozdrawia Pani jeżdżąca na SWD.

Młody kierowca08.07.2019 20:44

Kolejny wypadek z głównym udziałem osoby 60+. Takie osoby nie powinny prowadzić już żadnego pojazdu, bo są po prostu za stare (z całym szacunkiem). Prawo jazdy zdobyli 40 i więcej lat temu, a wtedy jeździło się zupełnie inaczej! Stwarzają ogromne zagrożenie na drodze, tu dostanie niespodziewanego zawału, tu spóźniona reakcja, tu źle oszacowanie sytuacji, tu nieznajomość zasad ruchu drogowego i mamy wypadki. Takie osoby nie mogą prowadzić! Chyba że będą corocznie przechodzić badania, sprawdzające czy są w dobrym stanie zdrowotnym pozwalającym jeździć autem... To jest po prostu niebezpieczne!

Pokaż wszystkie opinie (13)