Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
9 lipca 2019

"Dlaczego spółka nie wypłaci nam premii? To oszustwo!"

"Dlaczego spółka nie wypłaci nam premii? To oszustwo!"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaci w lipcu premię z zysku za 2018 rok, ale nie wszystkim pracownikom, którzy minione dwanaście miesięcy przepracowali w JSW.

Porozumienie, jakie zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zawarł z przedstawicielami Reprezentatywnych Związków Zawodowych przewiduje wypłacenie nagrody z zysku za 2018 rok tym pracownikom, którzy byli w stanie zatrudnienia na dzień 30 czerwca 2019 roku. Pojawiły się głosy o niesprawiedliwym traktowaniu górników, którzy przecież wspólnie w minionym roku przyczynili się do wypracowania zysku.

- Potraktowano nas jak śmieci. Najzwyczajniej w świecie oszukano. Pracowaliśmy tak samo przez cały 2018 roku, jak nasi koledzy i nie dostaniemy ani grosza premii. Jakie znaczenie ma to, że ja na przykład przeszedłem na emeryturę 20 czerwca 2019 roku, kiedy cały ubiegły rok pracowałem? Ludzie przeszli na emerytury, renty, inni się zwolnili, a  nasza „kochana” spółka pozbawiła ich tego, co sobie sami wypracowali. To jest wielka niesprawiedliwość. Oszukano nas! - mówi jeden z byłych pracowników JSW.

Co na to wszystko Jastrzębska Spółka Węglowa? Jak ustosunkuje się do tych zarzutów? Rzecznik spółki Katarzyna Jabłońska-Bajer nadesłała następujące stanowisko, w odpowiedzi na zadane pytania.

- JSW SA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników spółki i zdecydowała o wypłaceniu dodatkowej nagrody pieniężnej dla zatrudnionych pracowników JSW SA. To zarówno wynagrodzi zaangażowanie załogi, jak i zmotywuje do dalszej efektywnej pracy na rzecz spółki - wyjaśniała rzecznik.

Dlaczego cała załoga zatrudniona w 2018 roku nie otrzymała premii? Pytanie to pozostaje nadal bez konkretnej odpowiedzi. Wprawdzie wskazuje się na treść porozumienia pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem. Co dowodzi, że obie strony zgodziły się na takie rozwiązanie i uznały je za słuszne. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ponad 40 tys. zł na chorobowym Ponad 40 tys. zł na chorobowym

JSW wyprodukowała mniej węgla i koksu JSW wyprodukowała mniej węgla i koksu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (61)
osadnik12.07.2019 19:10

To prawda płacą premię ale wypłaty w dół za Czerwiec bilans musi być na zero a mamią nas dobrym gestem i motywacją.

Gość10.07.2019 21:49

Dziękuje za taką premię jak ostatnie dwie wypłaty okrojone po 2tyś.

JORG.10.07.2019 19:12

EMERYCI ŻĄDAJĄ WYPŁACENIA 14 PENSJI ZA 2016 ROK .SUMIENIE WYPRACOWANEJ PRZEZ EMERYTÓW KTÓRZY ODESZLI 2017 ROKU NA EMERYTURĘ. KTO PODJĄŁ TAKĄ DECYZJĘ. ŻEBY OTRZYMAĆ 14 PENSJE TRZEBA BYŁO BYĆ ZATRUDNIONY NA DZIEŃ 11.CZERWIEC 2018. TO JEST PO PROSTU BRAK SZACUNKU DO EMERYTÓW KTÓRZY PRZEPRACOWALI SUMIENNIE I WYPRACOWALI TAK SAMO JAK PRACOWNICY KTÓRZY JESZCZE PRACUJĄ NA TO ŻEBY WSZYSCY OTRZYMALI WYPŁACONĄ 14 PENSJĘ .SZCZĘŚĆ BOŻE .

Orfeusz10.07.2019 18:42

Ja też chcę tą nagrodę!!!
Na emeryturę poszedłem w 1945 i mi się też należy!!!

galizien10.07.2019 9:49

Emeryt jak chce premier to niech napiszę do ZUSU że mu sie należy... żałosne

Ginekolog10.07.2019 7:29

Jak jakiś leber poszedł na emeryturę np w listopadzie 2018 to wziął odprawę ,jubilat itd i na tym koniec a teraz proszę przyjąć się gdzieś do pracy jak się chce kasy więcej a nie kombinować.

Gośćprzerobka10.07.2019 6:54

Nawet jak pracowałeś w 2018 ,a w 2019 poszles na emeryturę,to czego nie rozumiesz jeden z drugim!!!!nic ci się nie należy już nie jesteś pracownikiem JSW.PROSTE

Pokaż wszystkie opinie (61)