Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
10 lipca 2019

Park Zdrojowy zmienia swoje oblicze (film)

Park Zdrojowy zmienia swoje oblicze (film)
fot. UM / Izabela Grela

Park Zdrojowy przechodzi przeobrażenie. Trwają prace modernizacyjne. Już można zobaczyć pierwsze efekty. Serce parku - plac przed Domem Zdrojowym zyska całkiem nowe oblicze.

To efekt realizowanych na szeroką skalę modernizacji tej urokliwej części historycznej naszego miasta. Wre robota na placu głównym. Tu niespodziewanie okazało się, że historyczna muszla musi zostać ponownie zaprojektowana.

- Podczas robót okazało się, że już ktoś, być może po wojnie, remontował muszlę. Użył dziurawek, które dosłownie trzymały się jedynie na tynku. Tak więc, jak tylko zatwierdzony zostanie projekt budowlany, remont tego obiektu zostanie wznowiony - mówi Maria Pilarska, naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej i inwestycji.

To nie wszystko. Kończone są roboty przy przebudowie kanalizacji deszczowej. Alejka spacerowa koło Galerii Historii Miasta jest już gotowa. Zaś przebudowa głównej arterii jest na ukończeniu.

Trwa też montaż dużej pergoli obok placu głównego, która docelowo da osobom odwiedzającym Park możliwość wypoczynku w zacienionym miejscu. Do zrobienia pozostaje oświetlenie terenu, schody terenowe, murki oporowe i elementy małej architektury. Wszystko pod okiem wojewódzkiego konserwatora zabytków w Katowicach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd

Uwaga! Inhalatorium będzie nieczynne Uwaga! Inhalatorium będzie nieczynne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
eee12.07.2019 3:55

ma starym targu na Bożka chodniki wyglądają jakby czołgi po nich przejechały, miasto bierze forsę od sklepikarzy i barów nawet za wystawienie stolika i nic tam nie robi, za to biorą się za coś co było dobre.

tik tak12.07.2019 0:27

To jest ten nowy chodnik na fot? :) :) :)

eee11.07.2019 23:31

Byłem tam z rodziną z Katowic, podobało się, co robi urząd?Rozgrzebuje to co się podoba, po kiego?

Aga11.07.2019 21:37

Strata czasu i pieniędzy :/ Było tam całkiem dobrze!! Lepiej na remont wiaduktu i zamkniętych kolejnych ulic przeznaczyć było środki bo po prostu jest masakra na drogach !!!:/:/:/

kolina11.07.2019 12:46

Z fajnego parku zrobią "jeszcze fajniejszy". a Jar Południowy.... dno.

Prawdomowny11.07.2019 6:23

Lato, wakacje a park rozkopany. Super.

Art11.07.2019 6:10

Do kompletu brakuje jeszcze łysego POsła

Pokaż wszystkie opinie (13)