Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°-2°
10 lipca 2019

Ruszyła modernizacja Łazienek III

Ruszyła modernizacja Łazienek III
fot. UM Jastrzębie / Izabela Grela

Z końcem czerwca ruszyły roboty przy modernizacji budynku Łazienki III. Co uważniejsi mieszkańcy mogą obserwować jak z dnia na dzień historyczny budynek w Parku Zdrojowym zmienia swoje oblicze.

Roboty rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem, a to z powodu konieczności wykupienia fragmentu sąsiadującej działki, należącej do sióstr boromeuszek. Ostatecznie z końcem czerwca pracownicy firmy realizującej inwestycję weszli na teren budowy. Teren został otoczony, a postęp prac jest imponujący. Obecnie koncentrują się one na wzmacnianiu fundamentów z dwóch stron oraz wykonaniu podpiwniczenia dla całości budynku.

Przypomnijmy, w zmodernizowanym obiekcie planuje się organizację wystaw i warsztatów artystycznych, a dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią młodzi adepci sztuki zapoznają się z fotografią analogową.

Co ważne, miasto pozyskało na tą inwestycję prawie 6,6 mln złotych dofinansowania. Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 10 mln złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ponad 9,5 mln zł na modernizację szkoły w Szerokiej. Prace ruszyły  Ponad 9,5 mln zł na modernizację szkoły w Szerokiej. Prace ruszyły

Rozpalił ognisko w skateparku Rozpalił ognisko w skateparku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość11.07.2019 9:19

Centrum jest tam gdzie w danej chwili przebywa pani Prezydent.

Gość11.07.2019 0:41

Rynek w zdroju będzie dla mieszkańców Zdroju i tyle. Co z resztą miasta?

Marian10.07.2019 23:18

Na jakieś durnowate remonty nikomu.nie potrzebne to kasa jest.....ale źeby wyremontować wiadukt na Al. Piłsudskiego to kasy brak !!!!
Z czym do ludzi ja się pytam ...dojazdu do tej betonowej wsi nie ma ...a tu jakieś łazienki będą nagle remontować ..Komunikacja pada na pysk ...PKS u nie ma i nie będzie tak jak z PKP
Drogi magistracie dajcie se juz spokój ...i cytując klasyka ...kończ WAŚĆ Wstydu oszczędź !!!

Gość10.07.2019 21:51

Centrum jest tam, gdzie ludzie.

Mieszkaniec 10.07.2019 14:39

A gdzie jest centrum Jastrzębia bo się pogubiłem ? Jeśli plac kino centrum to centrum to ja dziękuję. Osobiście jestem za inwestycjami w zdroju

Kryszo10.07.2019 11:42

Brawo za pomysł. Będzie pięknie.

hajer do Gość Dziś o 8:5010.07.2019 10:56

Kolego centrum jaszczymbia to zdrój gdzie kiedyś było prawdziwe jaszczymbie a twoje familoki to podmiejska dzielnica XD

Pokaż wszystkie opinie (12)