Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 lipca 2019

Będzie 900 zł podwyżki. Ministerstwo znalazło pieniądze

Będzie 900 zł podwyżki. Ministerstwo znalazło pieniądze
fot. pixabay

Wynagrodzenia pracowników sądów i prokuratury wzrosną o 450 zł na etat od października tego roku oraz o kolejne 450 zł od stycznia 2020 roku - to najważniejszy zapis porozumienia podpisanego wieczorem 4 lipca przez Solidarność oraz pozostałe związki zawodowe z kierownictwem Ministerstwa Sprawiedliwości.

 - Dzisiaj osiągnęliśmy sukces. Dziękuję wszystkim, którzy mieszkali w naszym miasteczku, oraz tym, którzy nas wspierali. Wytrzymaliśmy w tych namiotach 2 miesiące, bo wierzyliśmy, że cel jest możliwy do osiągnięcia. Nie daliśmy się podzielić, dlatego wygraliśmy - powiedziała po podpisaniu porozumienia Edyta Odyjas, przewodnicząca Solidarności pracowników sądownictwa. 

Przypomnijmy, że także pracownicy jastrzębskiej Prokuratury Rejonowej oraz Sądu Rejonowego wzięli udział w  proteście i domagali się wzrostu płac.

Zgodnie z jego zapisami podwyżki w dwóch ratach po 450 zł brutto na etat obejmą pracowników sądów i prokuratury niebędących sędziami. Chodzi m.in. o urzędników, asystentów, specjalistów i inne grupy pracownicze. Łącznie więc płace wzrosną 900 zł na etat, ale nie oznacza to, że podwyżka będzie taka sama dla wszystkich. Podział środków przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń będzie przedmiotem odrębnych uzgodnień związków zawodowych i resortu sprawiedliwości, które mają rozpocząć się najpóźniej we wrześniu.

- Przy podziale pieniędzy musimy uwzględnić dysproporcje płacowe pomiędzy pracownikami na tych samych stanowiskach, które niestety nadal występują w sądownictwie. Zadbamy o to, aby środki zostały rozdysponowane sprawiedliwie i nikt nie został skrzywdzony – podkreśla Edyta Odyjas, na łamach portalu Związku Zawodowego "Solidarność" Region Śląsko-Dąbrowski. 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW nie dostała pieniędzy na projekt JSW nie dostała pieniędzy na projekt

Średnia płaca urzędnika to 2970 zł. Chcą wzrostu o 1100 zł Średnia płaca urzędnika to 2970 zł. Chcą wzrostu o 1100 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Meg12.07.2019 23:41

Pracownikom sądów też biorą podatki. A czy wszystkie 500 + nie jest z podatków ? A z czego ?!

Gość12.07.2019 9:30

Z pieniędzy podatników. Ku..mają wiecznie mało.

Gość zołza z zofiówki 11.07.2019 17:10

Kasta robi swoje ?!!!

Gość11.07.2019 11:22

Ministerstwo znalazło, w kieszeniach pracowników. Wstrzymane są wypłaty wszelkich nagród i dodatków. Dziękuję do widzenia.

Prawdomowny11.07.2019 8:51

Ministerstwo znalazło pieniądze - dobre, bardzo dobre, hehe :)

Gość 10.07.2019 20:45

Mało im, dać im po 2000 tys podwyżki!

Słońce Peru mistrz bajeru 10.07.2019 15:06

Prawo dla kogo bo chyba nie dla obywatela???

Pokaż wszystkie opinie (9)