Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
11 lipca 2019

Po wakacjach pojedziemy samochodami elektrycznymi

Po wakacjach pojedziemy samochodami elektrycznymi
fot. Greengoo,

Samochodów elektrycznych na jastrzębskich ulicach można spodziewać się po wakacjach. Firma, która będzie wprowadzała ten projekt w naszym mieście zapewnia, że trwają prace nad uruchomieniem systemu.

W 2018 roku Miasto Jastrzębie-Zdrój podpisało umowę na dzierżawę terenów pod budowę stacji oraz do ładowania samochodów. Co dalej dzieje się z tą sprawą?

W firmie Greengoo, która wprowadza w Jastrzębiu projekt samochodów elektrycznych wyjaśniają, że kluczowe w uruchomieniu go, jest zamontowanie ładowarek do samochodów. Wprawdzie jedna istnieje już przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ale to za mało. Dwie ładowarki mają znajdować się przy ul. 1 Maja oraz al. Piłsudskiego. Kiedy to się stanie, zależy od wykonania przyłącza z prądem o odpowiedniej mocy przez firmę energetyczną.

- Wszystko wskazuje na to, że do 2-3 miesięcy powinna być uruchomiona ładowarka przy al. Piłsudskiego. Wówczas będzie można wprowadzić elektryczne samochody na jastrzębskie ulice. W dalszej kolejności będzie uruchomiona ładowarka przy ul. 1 Maja - tłumaczą w firmie.

Jazda samochodem elektrycznym, jest według użytkowników, komfortowa, a pojazd jest łatwiejszy w obsłudze. Osoba wypożyczająca auto będzie mogła pozostawić go w dowolnym miejscu na terenie centrum Jastrzębia. Pojazdy będą miały zasięg 250 km. Koszt przejazdu skalkulowany jest 1 minuta - 1 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W siedzibie JSW można bezpłatnie naładować samochód elektryczny W siedzibie JSW można bezpłatnie naładować samochód elektryczny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
tik tak12.07.2019 13:46

Zjedz snickersa ;)

Do tik tak12.07.2019 11:30

Ty autohtonie, może wiesz jak po ślunsku jest dziękuję, proszę i przepraszam ?
W życiu byś ich nie słyszał gdyby nie przyjezdni z Polski.

Radio Teheran12.07.2019 9:37

"Jazda samochodem elektrycznym, jest według użytkowników, komfortowa"

W Tesli 3 wewnatrz pazdziez jak w najtanszym Fiacie.

tik tak12.07.2019 9:15

Mnie też to śmieszy, ale to nie mój pomysł żeby z ul. 1 Maja zrobić deptak ;)

do tik tak12.07.2019 8:55

Jastrzębskie Krupówki. Ale się uśmiałem z rana.
Na Krupówkach sprzedają Górole dla przyjezdnych czyli Ceprów. A na 1 Maja sprzedawali by Gorole dla przyjezdnych czyli Goroli.

tik tak12.07.2019 0:17

Ul. 1 maja to miały być Jastrzębskie Krupówki. Teraz się okazuje, że chyba nie. Więc ta cała nawijka o przebudowanie tej ulicy, to zwykłe ogłupianie ludzi

Ruptawa11.07.2019 21:56

A trzeba być trzeźwym???

Pokaż wszystkie opinie (24)