Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
12 lipca 2019

Pędzili 107 km/h przez miasto. Stracili prawo jazdy

Pędzili 107 km/h przez miasto. Stracili prawo jazdy
fot. KMP Jastrzębie

Nadal nie brakuje kierowców, którzy pędzą, jaki piraci drogowi przez miasto, narażając swoje życie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dwóm z nich odebrano prawo jazdy na trzy miesiące.

- We wtorek,  około godziny 17:35, mundurowi zauważyli mknący samochód osobowy ulicą Pszczyńską. Kiedy dokonali pomiaru prędkości okazało się, że auto było rozpędzone do 107 km/h, czyli o 57 za szybko. Brawurowym kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec Pawłowic. Mężczyzna ten za tak znaczne przekroczenie prędkości został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na 3 miesiące. W sobotę miała miejsce taka sama sytuacja, kierujący samochodem skoda około godziny 17:25 jadąc ulicą Pszczyńską, pozwolił sobie na jazdę z prędkością 107/50 km/h. 26-letni mieszkaniec naszego miasta, także został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na 3 miesiące - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi podkreślają, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą sami sprawcy. W wielu wypadkach ofiarami są inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest uświadomienie wszystkim, którzy wsiadają za kierownicę, że wolniej znaczy bezpieczniej. Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK

Chciał podpalić samochód byłej dziewczynie, następnie siebie Chciał podpalić samochód byłej dziewczynie, następnie siebie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
26milioner13.07.2019 10:21

Ciekawe .. ja na pszczyńskiej dawno nie widziałem żadnego smerfa z drogówki. A bardzo często STOJĘ TAM W KORKACH !!!
Przydali by się do rozładowania ruchu co jakiś czas przynajmniej.
Czy miasto w ogóle konsultowało z policją sytuację drogową w tej dziurze ?

kpth12.07.2019 22:52

Dlatego ja jeżdżę zawsze koło 90km/h bo prawka szkoda , a 400zł mandatu to starczy jeden dzień weekendowy przerobić na KWK więc nie szkoda.

Wujaszek12.07.2019 19:34

Tylko 107??? to jakiś swd musiał byc

Gość12.07.2019 14:55

Policjanty zapraszamy od piątku do poniedziałku rana na DGP odcinek Pochwacie-Połomia. Macie jak w banku budżet podratowany.

KAZ12.07.2019 11:34

A ja pędzę 40km/h i trąbią. Co za głupi naród.

Leszek12.07.2019 11:23

Brawo drogówka tak trzymać.

Propozycja12.07.2019 10:41

Oni powinni tracić życie. Kto zwróci życie lub zdrowie temu, kto zostanie potrącony przez tych bezmyślnych kierowców? Czy nie lepiej zapobiegać? A może zatrudnić ich kostnicach. Niech zobaczą jak wygląda trup.

Pokaż wszystkie opinie (13)