Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
12 lipca 2019

Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata"

Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW protestują przeciwko wypowiedzi Mariana Kostempskiego, który zarzucił im „rzuzuchwalnie” i traktowanie siebie jak „pępek świata”. To echa żądania przez działaczy odwołania ze stanowiska ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Związkowcy nadesłali swoje stanowisko w tej sprawie, które publikujemy w całości.

Nie jesteśmy pępkiem świata, tak jak pan nie jest ekspertem ws. Jastrzębskiej Spółki Węglowej! Tylko, że nam zależy na losie Firmy, w której pracujemy! Nie pozwolimy, by ktokolwiek doprowadził do sytuacji, jaką mieliśmy w 2015 roku, kiedy menadżerowie i politycy tak samo nieomylni jak pan, o mały włos nie doprowadzili do upadku JSW! Dlaczego wtedy, w czasie największego kryzysu dla Jastrzębskiej Spółki, wierzyciele (banki) zażądały gwarancji właśnie od strony społecznej?  

Powołuje się pan na swoje doświadczenie w kierowaniu Kopeksem, to pozwala panu stawiać się w roli eksperta? Skoro był pan tak dobrym menadżerem, to co się stało z firmą, której był pan prezesem? Dlaczego Kopeks został połknięty przez Famur? Jeśli to co stało się z Kopeksem ma być miarą pana profesjonalizmu, pozwolimy sobie tego nie komentować i spuścimy na to zasłonę… milczenia!

Nigdy nie broniliśmy prezesa Daniela Ozona, tylko dobrego menadżera - Daniela Ozona! Ten człowiek w 26-letniej historii JSW, był jednym z najjaśniejszych punktów naszej Firmy. Pomógł JSW S.A wstać z kolan, a następnie wywiązał się ze zobowiązań wobec wyrzeczeń Załogi,jakie wcześniej poniosła, by ratować bankrutującą spółkę! Właśnie dlatego prezes Ozon cieszy się szacunkiem i poważaniem nie tylko wśród Pracowników Spółki, ale i społeczności naszego regionu.Był jednym z niewielu, którzy dotrzymali słowa i zrobili wszystko, by ocalić Firmę!

Panie Kostempski, Nie pozwolimy na to, by Jastrzębską Spółkę Węglową spotkał los Kopeksu! Dlatego nie proponujemy panu startu w wyścigu o fotel prezesa JSW! Raczej proszę poszukać w innych branżach, może w jakiejś Spółdzielni...? Tylko proszę w CV pokazać, jak kończą duże firmy, kiedyś kierowane przez pana!

Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW S.A.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto nowym prezesem JSW? Kto nowym prezesem JSW?

Prezes JSW odwołany Prezes JSW odwołany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Dosz poznosz noe dosz tez poznosz15.07.2019 17:19

25 lat temu jak się przyjmowalem te same pyski tam siedziały już jestem prawie emeryt a oni dalej was w ***... robią????

Do gość14.07.2019 22:57

Swoją petycję wsadź sobie do......

Gość14.07.2019 12:19

Związki za bramę i pensje ze składek członków. To jest moja petycja.

Do gość13.07.2019 21:56

Nie pytaj-przecież wszystko wiesz:):):)

Gość13.07.2019 18:39

Hereźniak czy to dobrze że go wybrali dla związkowców ?

Gość13.07.2019 14:15

Brawo związkowcy, tak trzymać!

Do 12.07.2019 14:4313.07.2019 11:15

Glupi to ty jestes ,pewnie jakis gryzipiorek zwacholi len i obibok. Pytanie nie jest glupie a zasadne, ponieważ najpierw niech zajmą sie balaganem mobingiem i upadlaniem ludzi bo to ich podstawowy obowiązek a nie polityka.

Bolek13.07.2019 10:44

Związki, tak ale za bramą. Dziękuję.

Górnik 13.07.2019 9:18

To przestańcie się zachowywać, jakbyście byli pępkiem świata.

Anty zwiazki12.07.2019 19:06

I co już nie chcecie wywalić Tchórza i Buk ? Już wam rada nadzorcza pasuje ? Minister też ? Jesteście daremno i goloslowni . Premie wy zalatwiliscie ? Nie to my ją wypracowaliśmy i nam się należała . Ja już się od tych alojzow wypisałem. Biura emerytów i tyle . Teraz nic dla pracownika nie umia załatwić

Pokaż wszystkie opinie (23)