Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
TEB
12 lipca 2019

Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata"

Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW protestują przeciwko wypowiedzi Mariana Kostempskiego, który zarzucił im „rzuzuchwalnie” i traktowanie siebie jak „pępek świata”. To echa żądania przez działaczy odwołania ze stanowiska ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Związkowcy nadesłali swoje stanowisko w tej sprawie, które publikujemy w całości.

Nie jesteśmy pępkiem świata, tak jak pan nie jest ekspertem ws. Jastrzębskiej Spółki Węglowej! Tylko, że nam zależy na losie Firmy, w której pracujemy! Nie pozwolimy, by ktokolwiek doprowadził do sytuacji, jaką mieliśmy w 2015 roku, kiedy menadżerowie i politycy tak samo nieomylni jak pan, o mały włos nie doprowadzili do upadku JSW! Dlaczego wtedy, w czasie największego kryzysu dla Jastrzębskiej Spółki, wierzyciele (banki) zażądały gwarancji właśnie od strony społecznej?  

Powołuje się pan na swoje doświadczenie w kierowaniu Kopeksem, to pozwala panu stawiać się w roli eksperta? Skoro był pan tak dobrym menadżerem, to co się stało z firmą, której był pan prezesem? Dlaczego Kopeks został połknięty przez Famur? Jeśli to co stało się z Kopeksem ma być miarą pana profesjonalizmu, pozwolimy sobie tego nie komentować i spuścimy na to zasłonę… milczenia!

Nigdy nie broniliśmy prezesa Daniela Ozona, tylko dobrego menadżera - Daniela Ozona! Ten człowiek w 26-letniej historii JSW, był jednym z najjaśniejszych punktów naszej Firmy. Pomógł JSW S.A wstać z kolan, a następnie wywiązał się ze zobowiązań wobec wyrzeczeń Załogi,jakie wcześniej poniosła, by ratować bankrutującą spółkę! Właśnie dlatego prezes Ozon cieszy się szacunkiem i poważaniem nie tylko wśród Pracowników Spółki, ale i społeczności naszego regionu.Był jednym z niewielu, którzy dotrzymali słowa i zrobili wszystko, by ocalić Firmę!

Panie Kostempski, Nie pozwolimy na to, by Jastrzębską Spółkę Węglową spotkał los Kopeksu! Dlatego nie proponujemy panu startu w wyścigu o fotel prezesa JSW! Raczej proszę poszukać w innych branżach, może w jakiejś Spółdzielni...? Tylko proszę w CV pokazać, jak kończą duże firmy, kiedyś kierowane przez pana!

Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW S.A.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW wyprodukowała 65 tys. ton soli JSW wyprodukowała 65 tys. ton soli

JSW: 2119 zakażonych koronawirusem JSW: 2119 zakażonych koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Dosz poznosz noe dosz tez poznosz15.07.2019 17:19

25 lat temu jak się przyjmowalem te same pyski tam siedziały już jestem prawie emeryt a oni dalej was w ***... robią????

Do gość14.07.2019 22:57

Swoją petycję wsadź sobie do......

Gość14.07.2019 12:19

Związki za bramę i pensje ze składek członków. To jest moja petycja.

Do gość13.07.2019 21:56

Nie pytaj-przecież wszystko wiesz:):):)

Gość13.07.2019 18:39

Hereźniak czy to dobrze że go wybrali dla związkowców ?

Gość13.07.2019 14:15

Brawo związkowcy, tak trzymać!

Do 12.07.2019 14:4313.07.2019 11:15

Glupi to ty jestes ,pewnie jakis gryzipiorek zwacholi len i obibok. Pytanie nie jest glupie a zasadne, ponieważ najpierw niech zajmą sie balaganem mobingiem i upadlaniem ludzi bo to ich podstawowy obowiązek a nie polityka.

Bolek13.07.2019 10:44

Związki, tak ale za bramą. Dziękuję.

Górnik 13.07.2019 9:18

To przestańcie się zachowywać, jakbyście byli pępkiem świata.

Anty zwiazki12.07.2019 19:06

I co już nie chcecie wywalić Tchórza i Buk ? Już wam rada nadzorcza pasuje ? Minister też ? Jesteście daremno i goloslowni . Premie wy zalatwiliscie ? Nie to my ją wypracowaliśmy i nam się należała . Ja już się od tych alojzow wypisałem. Biura emerytów i tyle . Teraz nic dla pracownika nie umia załatwić

Pokaż wszystkie opinie (23)