Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
15 lipca 2019

78-letnia kobieta zgubiła się o świcie

78-letnia kobieta zgubiła się o świcie
fot. kb /jastrzebieonline

78-letnia kobieta stała o świcie na ulicy Wyzwolenia i nie wiedziała jak trafić do domu. Dzięki pomocy jastrzębianina cała i zdrowa została oddana pod opiekę rodziny. 

W poniedziałek, około godz. 4:20 nad ranem, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju odebrał zgłoszenie od mieszkańca. Zaniepokojony mężczyzna zaalarmował policjantów, że na ulicy Wyzwolenia wracając, z pracy do domu zauważył kobietę, z uwagi na wczesną porę zapytał, co robi sama na ulicy.

-  78-latka powiedziała, że wybrała się do koleżanki, a teraz nie potrafi wrócić do domu. Jastrzębianka poprosiła, aby odwiózł ją na ulicę Wyspiańskiego. Starsza kobieta była zdezorientowana, najprawdopodobniej zgubiła się i nie mogła odnaleźć drogi do swojego domu. Zgłaszający dodał, że staruszka, gdy wysiadła, z jego pojazdu nadal nie wiedziała, w jakim kierunku ma iść, dlatego wezwał na pomoc policjantów. Stróże prawa natychmiast przyjechali na osiedle Przyjaźń. Policjanci po ustaleniu miejsca zamieszkania przekazali 78-latkę pod opiekę zięcia - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi podkreślają, że wystarczy jeden telefon, aby zapobiec kolejnej tragedii. Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK

Chciał podpalić samochód byłej dziewczynie, następnie siebie Chciał podpalić samochód byłej dziewczynie, następnie siebie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość16.07.2019 8:08

Lowerboju nie kwicz

Agnieszka 15.07.2019 17:22

Była gruba impreza

Gość 15.07.2019 16:57

Brawo. Coraz mniej takich postaw.Coraz więcej znieczulicy.Stoi staruszka...jej problem.Wszyscy kiedyś będziemy starzy....I oby w potrzebie ktoś taki jak ten pan stanął na naszej drodze.

jo tam boł 15.07.2019 16:37

chciała iść na craba,po piwo yno paczy a tu mostu nima

Aga15.07.2019 15:45

Brawo dla Pana

Poruszeni15.07.2019 15:18

Dziękujemy za obywatelską postawę mieszkańca, który zainteresował się zagubioną kobietą. To prawidłowy przykład obywatelskiego działania. Musimy sobie pomagać. Mimo prób skłócania nas przez pseudo polityków, którzy chcą wykorzystać to w myśl zasady: gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Nadchodzi nasz czas próby. Nie dajmy się skłócić. Brawo, Panie Mieszkańcu!

Koń15.07.2019 14:17

Sezon urlopowy się zaczął. Staruszkowie i psy są zawadą

Pokaż wszystkie opinie (8)