Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
16 lipca 2019

Miejsca czekają na uczniów w szkołach

Miejsca czekają na uczniów w szkołach
fot. ZS 6

Znamy wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół średnich w Jastrzębiu-Zdroju! 381 miejsc czeka na uczniów w szkołach średnich na terenie miasta.  Do końca sierpnia potrwa rekrutacja uzupełniająca. 

Dziś ogłoszona została lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do wybranych szkół w pierwszym etapie rekrutacji. W Jastrzębiu-Zdroju w szkołach średnich nie zabraknie miejsca dla żadnego ucznia.

- Mając na uwadze potrzeby i zainteresowania uczniów odpowiednio dostosowaliśmy ilość oddziałów. Rozmowy z dyrektorami na temat zwiększania liczebności w oddziałach oraz liczby oddziałów trwały jeszcze wczoraj. Dziś mogę powiedzieć, że się udało - mówi prezydent Anna Hetman.

W Jastrzębiu-Zdroju w tym roku szkoły podstawowe i gimnazja ukończyło 1520 uczniów. Do szkół średnich przyjęto aż 1643 osoby, czyli o 123 uczniów więcej niż absolwentów.  W związku z tym w jastrzębskich szkołach średnich utworzonych zostanie 65 klas pierwszych, podczas gdy w ubiegłym roku szkolnym było ich 35.

Z naszych danych wynika, że blisko 800 (790) osób spoza Jastrzębia-Zdroju jako szkołę pierwszej preferencji (czyli tej, do której w pierwszej kolejności uczeń chce się dostać) wybrało jastrzębskie placówki.  Spośród nich 150 (z najlepszymi wynikami) zostało przyjętych.

Teraz uczniowie będą potwierdzać swój wybór i dostarczać do szkół wymagane dokumenty. 25 lipca znana będzie lista osób przyjętych i nieprzyjętych do szkół. Tym samym dostępna będzie także informacja o wolnych miejscach. Następnie rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do końca sierpnia.

I co ważne, jastrzębskie szkoły mogą przyjąć jeszcze 381 uczniów!

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW płaci najlepszym JSW płaci najlepszym

Jastrzębskie szkoły nie klasyfikują maturzystów Jastrzębskie szkoły nie klasyfikują maturzystów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
X17.07.2019 20:32

Udało się.....zwłaszcza z technikum kolejowym