Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
16 lipca 2019

Miejsca czekają na uczniów w szkołach

Miejsca czekają na uczniów w szkołach
fot. ZS 6

Znamy wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół średnich w Jastrzębiu-Zdroju! 381 miejsc czeka na uczniów w szkołach średnich na terenie miasta.  Do końca sierpnia potrwa rekrutacja uzupełniająca. 

Dziś ogłoszona została lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do wybranych szkół w pierwszym etapie rekrutacji. W Jastrzębiu-Zdroju w szkołach średnich nie zabraknie miejsca dla żadnego ucznia.

- Mając na uwadze potrzeby i zainteresowania uczniów odpowiednio dostosowaliśmy ilość oddziałów. Rozmowy z dyrektorami na temat zwiększania liczebności w oddziałach oraz liczby oddziałów trwały jeszcze wczoraj. Dziś mogę powiedzieć, że się udało - mówi prezydent Anna Hetman.

W Jastrzębiu-Zdroju w tym roku szkoły podstawowe i gimnazja ukończyło 1520 uczniów. Do szkół średnich przyjęto aż 1643 osoby, czyli o 123 uczniów więcej niż absolwentów.  W związku z tym w jastrzębskich szkołach średnich utworzonych zostanie 65 klas pierwszych, podczas gdy w ubiegłym roku szkolnym było ich 35.

Z naszych danych wynika, że blisko 800 (790) osób spoza Jastrzębia-Zdroju jako szkołę pierwszej preferencji (czyli tej, do której w pierwszej kolejności uczeń chce się dostać) wybrało jastrzębskie placówki.  Spośród nich 150 (z najlepszymi wynikami) zostało przyjętych.

Teraz uczniowie będą potwierdzać swój wybór i dostarczać do szkół wymagane dokumenty. 25 lipca znana będzie lista osób przyjętych i nieprzyjętych do szkół. Tym samym dostępna będzie także informacja o wolnych miejscach. Następnie rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do końca sierpnia.

I co ważne, jastrzębskie szkoły mogą przyjąć jeszcze 381 uczniów!

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pilnują, aby nie pić alkoholu koło szkoły Pilnują, aby nie pić alkoholu koło szkoły

Czy w Jastrzębiu będzie zdalne nauczanie? Czy w Jastrzębiu będzie zdalne nauczanie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
X17.07.2019 20:32

Udało się.....zwłaszcza z technikum kolejowym