Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
17 lipca 2019

Reaktywacja pustostanu po 7 latach

Reaktywacja pustostanu po 7 latach
fot. UM Jastrzębie

Po 7 latach przerwy budynek byłej SP7 przy Kaszubskiej znów będzie służył mieszkańcom. Do końca wakacji wymieniona zostanie całkowicie instalacja c.o., wymalowane zostaną wszystkie ściany.

Tam, gdzie wymaga tego stan techniczny, wymienione będą także podłogi. Zdemontowana zostanie kuchnia, a w jej miejsce pojawi się specjalnie do tego celu przygotowane pomieszczenie do wydawania posiłków. Wyremontowana zostanie również sala gimnastyczna.

Od września szkoła przy Kaszubskiej będzie pełniła rolę tymczasowej siedziby gruntownie przebudowywanej SP 17 w Ruptawie. Jeśli zaś przetarg na przebudowę SP 18 z os. 1000-lecia rozstrzygnie się w 3 kwartale br. , od lutego 2020 roku do budynku na Kaszubskiej przeniesione zostaną także klasy 4-8 z „osiemnastki”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Modernizacja boiska przy Kościelnej na ukończeniu Modernizacja boiska przy Kościelnej na ukończeniu

Trwa przebudowa przedszkola w Bziu Trwa przebudowa przedszkola w Bziu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
do Gość 21:3018.07.2019 13:56

Śmieszny to jest nasz prezydent Polski, na którego głosowałeś.

pedagog18.07.2019 5:59

Ręce opadają! Jeżeli te komentarze piszą rodzice naszych uczniów, to nie mozemy sie dziwić, ze mają takie dzieci....

do Gość 20:5517.07.2019 21:30

Aleeeee ku..wa śmieszne! Żartowniś i gawędziarz z ciebie, że boki można zrywać ze śmiechu. Poziom rozbawienia, jak przy "Kabarecie Starszych Panów" 70 lat temu. Napisz coś jeszcze śmiesznego. Wszyscy czekamy na twoją niesamowitą dawkę humoru na najwyższym poziomie.

Gość17.07.2019 20:55

Super, jak tak dalej pójdzie, to dzieci z całej Polski będą tam dowozić szybką koleją, a nawet samolotami ze świata z lotniska centralnego. Niesamowite rzeczy się dzieją. Podejrzewam, że to wszystko zostanie sfinansowane ze skupu złomu widocznego na zdjęciu do artykułu.

do LGBT17.07.2019 18:20

Radio T. ma problemy z "zerówką" , żeby zdać do pierwszej klasy, a ty mówisz o ośmiu klasach!

Lubią Gdy Boli Tyłek17.07.2019 16:48

Może Radio Głupek z Teheranu skończy w końcu podstawówkę

Daro 17.07.2019 15:41

Super że coś w końcu robią z tym budynkiem i nie będzie stał pusty. Jak by nie patrzeć to środek miastaTylko pytanie co dalej po remoncie obu szkół. Będą gruntownie remontowane inne jastrzębskie szkoły czy po tym okresie znowu będzie stała szkoła pusta ?

Pokaż wszystkie opinie (13)