Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
17 lipca 2019

Będzie podatek węglowy w Unii Europejskiej?

Będzie podatek węglowy w Unii Europejskiej?
fot. pixabay

Wybór nowej przewodniczącej Parlamentu Europejskiego ma także śląski akcent. W swoim wystąpieniu Urszula von der Leyen mówiła o wprowadzeniu podatku węglowego.

Jeden z punktów programu Urszuli von der Leyen dotyczy podniesienia ambicji w dziedzinie redukcji gazów cieplarnianych. Kandydatka na szefową Komisji Europejskiej pisze, że chce redukcji CO2 o co najmniej 50 proc. do 2030 roku, ale zamierza zaproponować cel wynoszący 55 proc. Obecny cel to 40 proc. Nowa przewodnicząca mówiła we wtorek w Parlamencie Europejskim, że przedstawi system opodatkowania CO2.

 O wprowadzeniu takiego podatku wypowiedział się już wcześniej polski minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Jako Europa tracimy konkurencyjność gospodarki w związku z walką z emisjami. UE jest odpowiedzialna tylko za ok. 10 proc. światowej emisji CO2. Jeżeli nie przeniesiemy na inne regiony świata walki z emisją, to po prostu gospodarczo będziemy ginąć - uzasadniał minister.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gaz zamiast węgla? Energetyka Polski Gaz zamiast węgla? Energetyka Polski

"Trzeba zamknąć to górnictwo" "Trzeba zamknąć to górnictwo"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Będzie kolejny podatek 17.07.2019 22:36

Będzie podatek, ale nie unijny tylko PiS-owskiego rządu. Im się należy.

Gość17.07.2019 20:49

Minister Tchórzewski niech przeniesie sobie kopalnie i górników do Chin. Będzie miał problem z głowy.

Gość17.07.2019 20:43

Rak związany z węglem? Ktoś tu nową teorię spiskową próbuje wdrożyć - Szczepan i Grażyna

Szczepan i Grażyna złote łany17.07.2019 14:24

Ludzie dali sobie wmówić że zabiją ich rak związany z węglem a to bzdury ludzie chorują na raka bo wielkie korporacje stosują pestycydy na masową skalę i tym oddychamy bo to wędruje tysiące km a żywność ta z Niemiec , Francji czy Holandii jest naszpikowana konserwantami i innymi świństwami a co ciekawe na rynku państw typu Polska,Czechy produkty z Niemiec mają kilkakrotnie więcej konserwantów niż u siebie.Ja nie kupuje tego świństwa i wam też tego życzę.

Stanisław Grzegoszczyk17.07.2019 13:37

Przecież węgiel to ekologiczne paliwo z drzew i liści paproci a Niemcy jeszcze w 2050 roku będą produkować 100%wiecej energii elektrycznej z węgla w dodatku brunatnego niż Polska.Chodzi o podporządkowanie sobie państw poprzez uzależnienie dostaw energii a jeszcze jedna sprawa Niemcy nie zlikwidowali swoich kopalń oni utrzymują szyby i całą infrastrukturę górniczą za grube unijne pieniądze.Szczesc Boże.

Gość17.07.2019 11:31

@To sem ja - posłuchaj wiadomości, przecież dobrze jest.

Radio Teheran17.07.2019 11:30

"Jak długo trzeba ludziom tłumaczyć, że lewactwo (np. ue czy tut. teheran) to czyste zło?"

Wyprowadz sie na wschod, komusza weszko.

Polexit?17.07.2019 10:43

Polexit? A te baby które dostały się EP, zwłaszcza Szydłowa z czego bedzie wówczas żyła?

To sem ja17.07.2019 10:40

Im szybciej polexit, tym lepiej. Jak długo trzeba ludziom tłumaczyć, że lewactwo (np. ue czy tut. teheran) to czyste zło?

Gość17.07.2019 10:37

Kolejny sukces PiSu. Ceny energii dalej będą rosnąć (ujemnie według Wiadomości TVP) i zapanuje dobrobyt. Teraz tylko górników i dużo zarabiających będzie stać na prąd, który już teraz jest jednym z najdroższych w UE. Chyba, że PiS ma pomysł na zamykanie kopalń i da coś w zamian, na przykład każdemu 500 zł miesięcznie na opłacenie prądu.

Pokaż wszystkie opinie (12)