Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
18 lipca 2019

Policjanci uczyli się jak ratować życie

Policjanci uczyli się jak ratować życie
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębscy policjanci coraz częściej spotykają z sytuacjami, kiedy ratują życie, jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego. W celu doskonalenia tych umiejętności wzięli udział w specjalnym kursie.

Mundurowi odbyli szkolenie, w czasie którego doskonalili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie zostało zorganizowane między innymi przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Wzięło w nim udział dwunastu jastrzębskich policjantów z referatu patrolowo interwencyjnego, zespołu wywiadowczego i wydziału kryminalnego. Policjanci w czasie wolnym doskonalili swoje umiejętności w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomoc przedmedycznej.

- Kurs trwał ponad 60 godzin i składał się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Każdy z uczestników szkolenia miał okazje przećwiczyć udrażnianie dróg oddechowych, resuscytacje krążeniowo-oddechową czy też użycie defibrylatora automatycznego. Dużo miejsca poświecono również na ćwiczenie postępowania z osobą nieprzytomną, jak również tamowanie krwotoków. Zdobyte umiejętności mundurowi wykorzystają w codziennej służbie, w której bardzo często spotykają się z sytuacjami wymagającym od nich natychmiastowej reakcji ratującej ludzkie życie - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Szkolenie odbyło się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 „Kwalifikacjom na ratunek”.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Nowy rozkład jazdy - nowe numery i kolory Uwaga! Nowy rozkład jazdy - nowe numery i kolory

Weekend pod wzmożonym nadzorem Weekend pod wzmożonym nadzorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!