Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
18 lipca 2019

Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki

Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

68-letni jastrzębianin mając ponad promil alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu. Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Na dodatek nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

 Alkohol i brak uprawnień do kierowania pojazdem, nie były przeszkodą dla 68-latka, który w takim stanie odważył się na przejażdżkę ulicami miasta. Został zatrzymany przez mundurowych na ulicy Cieszyńskiej do rutynowej kontroli.Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności. 

- Patrol ruchu drogowego w trakcie kontroli drogowej sprawdził stan trzeźwości kierującego i okazało się, że kierowca ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 68-latek, nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdem, po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach okazało się, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów do września 2020 roku. Teraz o losie pijanego kierowcy zdecyduje prokuratura i sąd - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przestrzegają, że  wakacyjny  czas obfituje w nieodpowiedzialnych kierujących. Niestety, sezon letnich biesiad w ogrodach ma swoje odzwierciedlenie w policyjnych statystykach dotyczących pijanych kierowców. Na szczęście na takie lekkomyślne i niebezpieczne zachowanie nie ma społecznego przyzwolenia. Wiele osób mówi kategorycznie „Nie!” jeździe pod wpływem alkoholu i reaguje, gdy podejrzewa, że kierujący jest pijany.

Polub i udostępnij
Czytaj też

 80-letni kierowca stracił panowanie nad samochodem 80-letni kierowca stracił panowanie nad samochodem

Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość zołza z zofiówki 21.07.2019 7:09

Powinni zabrać dożywotnio prawko i auto XD

Janek20.07.2019 19:43

Pijakom nawet yanosik skóry nie uratuje.