Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

22°20°
22 lipca 2019

Jastrzębianie ukończyli ultramaraton górski, 240 km!

Jastrzębianie ukończyli ultramaraton górski,  240 km!

Rafał Majchrzak i Krystian Dynia ukończyli Bieg Siedmiu Szczytów. W sumie w nogach mieli 240 km.  Bieg w terenie górskim wymaga od nich żelaznej kondycji.

Bieg Siedmiu Szczytów, w których wzięli udział nasi mieszkańcy. To 240 km po terenie górskim zlokalizowanym wokół Kotliny Kłodzkiej. Meta i start znajduje się w Lądku Zdroju.  Wzniesienie, jakie zawodnicy mają do pokonania to około 7600 metrów. Oczywiście trasa wiodła przez najwyższy szczyt w tej okolicy, czyli Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Śmiałkowie, którzy zdecydowali się stanąć do tego  morderczego biegu ruszyli w czwartek o godz. 18:00, a na metę dobiegli w piątek wieczorem.

- Do tej pory podczas kilkunastu ultramaratonów +100 km, które ukończyłem, jedynym limitem czasowym był dla mnie regulaminowy limit trasy. Tym razem, poszukując nowych wrażeń i trudniejszych wyzwań, celuję nie tylko ukończenie w limicie. 240 km w 40 godzin znaczyłby osobisty rekord pobity o prawie sześć godzin - pisał na profilu FB przed startem Rafał Majchrzak.

Samo ukończenie tego biegu to ogromny sukces. Wymaga to niebywałej kondycji, odporności i samozaparcia. Rafał Majchrzak zajął 14. miejsce z wynikiem 38 godzin i 52 minut. Krystian Dynia uplasował się na 69. pozycji z czasem 47 godzin i 3 minut.

Warto dodać, że nie wszyscy, którzy wystartowali, a było to 280 zawodników ukończyli bieg.  147 osób nie dało radny i odpadło z trasy.