Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
22 lipca 2019

Jastrzębianie ukończyli ultramaraton górski, 240 km!

Jastrzębianie ukończyli ultramaraton górski,  240 km!
fot. Rafał Majchrzak / facebook com

Rafał Majchrzak i Krystian Dynia ukończyli Bieg Siedmiu Szczytów. W sumie w nogach mieli 240 km.  Bieg w terenie górskim wymaga od nich żelaznej kondycji.

Bieg Siedmiu Szczytów, w których wzięli udział nasi mieszkańcy. To 240 km po terenie górskim zlokalizowanym wokół Kotliny Kłodzkiej. Meta i start znajduje się w Lądku Zdroju.  Wzniesienie, jakie zawodnicy mają do pokonania to około 7600 metrów. Oczywiście trasa wiodła przez najwyższy szczyt w tej okolicy, czyli Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Śmiałkowie, którzy zdecydowali się stanąć do tego  morderczego biegu ruszyli w czwartek o godz. 18:00, a na metę dobiegli w piątek wieczorem.

- Do tej pory podczas kilkunastu ultramaratonów +100 km, które ukończyłem, jedynym limitem czasowym był dla mnie regulaminowy limit trasy. Tym razem, poszukując nowych wrażeń i trudniejszych wyzwań, celuję nie tylko ukończenie w limicie. 240 km w 40 godzin znaczyłby osobisty rekord pobity o prawie sześć godzin - pisał na profilu FB przed startem Rafał Majchrzak.

Samo ukończenie tego biegu to ogromny sukces. Wymaga to niebywałej kondycji, odporności i samozaparcia. Rafał Majchrzak zajął 14. miejsce z wynikiem 38 godzin i 52 minut. Krystian Dynia uplasował się na 69. pozycji z czasem 47 godzin i 3 minut.

Warto dodać, że nie wszyscy, którzy wystartowali, a było to 280 zawodników ukończyli bieg.  147 osób nie dało radny i odpadło z trasy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Basia nie żyje? Wróżka wie co się stało z jastrzębianką Basia nie żyje? Wróżka wie co się stało z jastrzębianką

Zaginęła 15 lat temu, ale wciąż jej szukają Zaginęła 15 lat temu, ale wciąż jej szukają

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Maciej25.07.2019 12:38

Gosc otoz to, to jest wyczyn, tak samo jak dojechanie z Jastrzebia nad morze rowerem w ok 30h, jadac praktycznie non stop, czego dokonalo w zeszlym roku 4mieszkancow naszego regionu...

Gość22.07.2019 20:46

To jest wyczyn a nie 600km na skuterze nad morze

Wasabi22.07.2019 12:59

Szacunek Rafał....po prostu szacun.