Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
24 lipca 2019

Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaca rekompensaty

Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaca rekompensaty
pixabay

Ponad 5 ty. wdów i sierot po górnikach nie otrzymało pieniądze z tytułu utraconego węgla. Nadal są weryfikowane kolejne wnioski osób uprawnionych do tej rekompensaty. Kolejna transza wypłat najpóźniej we wrześniu.

Na pewne opóźnienie skarzą się wdowy i sieroty po górnikach, które czekają na wypłatę 10 tys. zł z tytułu rekompensaty za utracone prawo do deputatu węglowego.  W trakcie weryfikacji jest jeszcze ok. 8 tys. wniosków.

Świadczenie przysługuje m.in. wdowom i sierotom po górnikach, nieobjętym poprzednią tego typu ustawą z 2017 r., na podstawie której pieniądze dostało ponad 212 tys. emerytów i rencistów górniczych. Natomiast bez pieniędzy zostają ci górnicy, a także wdowy i sieroty po nich, którzy przeszli na emeryturę po 2014 r., osoby bez uprawnień do renty rodzinnej po górniku na koniec 2014 r. oraz ci, którzy już dostali 10-tysięczną rekompensatę na podstawie poprzedniej ustawy, z 2017 r.

Jak zapewnia wiceminister energii Adam Gawęda Kolejna transza wypłat nastąpi najpóźniej we wrześniu.

Wśród spółek górniczych, do których wpłynęły wnioski o wypłatę świadczenia znajduje się również Jastrzębska Spółka Węglowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Pierwsze półrocze - zysk mniejszy o połowę JSW: Pierwsze półrocze - zysk mniejszy o połowę

JSW wstrzymuje wypłatę pieniędzy JSW wstrzymuje wypłatę pieniędzy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość27.07.2019 10:03

OpiniaDla mnie akcje jsw jak i pozostałych zatrutych metanem oszołomów są mniej warte niż zużyty papier toaletowy.

pedagog27.07.2019 6:41

Gość niech startuje w konkursie na urzędnika miejskiego. Na początek dostanie 1300 złotych. Musi miec wyższe wykształcenie i olej w głowie. Oj gościu! Dlaczego mącisz?

Gość26.07.2019 18:00

Nie otrzymałem akcje z JSW bo mieszkam 240 km od Jastrzębia i nic nie wiedziałem o t z Prywatyzacji proszę o pomoc Andrzej Sochacki Kłodzko ul Nadrzeczna 21

Wesoła wdówka26.07.2019 6:06

A mój pierwszy mąż był górnikiem, drugi i trzeci też. Teraz wykaszam za nich wszystkich. Tyle, że ciągle mi mało.

Ja 25.07.2019 17:19

Proszę nie wrzucać wszystkich wdów do jednego worka bowiem jestem wdową po gorniku cale Zycie pracuje ok 30 lat i nie mam4 męża ani drugiego ani ani ani fajnie się wszystko mówi jak nie dotyczy to bezpośrednio nas Fajnie jest wszędzie gdzie nas niema .....pozdrawiam

Peronowy z dworca Zdrój25.07.2019 6:00

@Górnik To trzeba się było uczyć i zostać kolejarzem, a tak miało się do skoły pod górkę to zostałeś górnikiem.

Górnik24.07.2019 21:04

Piszecie o przywilejach górników . Dzisiejszy górnik , to dziad , a przywilej resztówka , czyli ochłap. Emerytom górniczym zabrano węgiel , a kolejarz emeryt dostaje. Górnik odchodził po 301 pełnych miesięcy przepracowanych ,a kolejarz po 30 latach, w tym polowe chorobowego , można dodać inne zawody.

Pokaż wszystkie opinie (14)