Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
25 lipca 2019

Specjalna grupa policjantów będzie tropić piratów

Specjalna grupa policjantów  będzie tropić piratów
fot. KMP Jastrzębie

Na terenie naszego województwa powstała specjalna grupa policjantów, którzy będą zajmować się piratami drogowymi. Na ich celowniku znajdą się kierowcy dopuszczający się agresywnych zachowań  drodze. Będą poruszać się nieoznakowanymi pojazdami.

Grupa liczy ponad 50 policjantów. W jej skład wchodzą stróże prawa drogówki z komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych Policji, a także stróże prawa z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość.

- Grupa SPEED będzie zajmowała się także uczestnikami ruchu drogowego, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, mogące być powodem różnych tragicznych zdarzeń. Istotne dla pracy tej grupy będzie także monitorowanie i analiza nagrań umieszczanych w internecie, obrazujących różne „pirackie wyczyny”, czy udaremnianie nielegalnych wyścigów. Dzięki współpracy z różnymi instytucjami, policjanci będą mogli wytypować najbardziej niebezpieczne miejsca w całym województwie – mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Pomocnymi narzędziami w działaniu grupy będą monitoringi miejskie oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci nowo powołanej grupy do działań będą wyjeżdżali wyposażonymi w wideorejestratory najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, z silnikami o mocy powyżej 200 KM.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pędzili 107 km/h przez miasto. Stracili prawo jazdy Pędzili 107 km/h przez miasto. Stracili prawo jazdy

Kierowcy pędzą jak piraci drogowi Kierowcy pędzą jak piraci drogowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Jadepowolibozawiassiepierdoli28.07.2019 12:00

Teraz co 2 auto ma więcej koni niż te ich więc czym oni chcą łapać tych piratów piratami nie są ci co pod maską mają 90km tylko minimum 300km ????????????

poiuyt27.07.2019 14:04

Same lewaki i sprzedawczyki tutaj. Janusze zajmijcie się czymś pożytecznym.

kpth26.07.2019 16:04

zapraszam na bzie poscigamy sie Blazej Pietrzyk. .. :) ;)

TPW26.07.2019 2:45

Panowie proponuje zapytać o maila tej jednostki. Zakupujemy kamerki i wysyłamy manewry śledzących się wiecznie kierowców tirów! Kamerka kosztuje 30 zł. Zadbajmy sami o bezpieczeństwo na swoich drogach! Pare filmów na policję i sami zaczną normalnie jeździć

Jan25.07.2019 21:25

Popieram, że kary powinny być zdecydowanie wyższe ! A do kpth z 15.54 - pieski Cie zrobiły chyba ! Takiś odważny przedstaw sie sieroto !

Email25.07.2019 20:35

Udostępnijcie meila na którego można wysyłać filmiki z prywatnych wideorejestratorow. To roboty będziecie mieli non stop.

Gość zołza z zofiówki 25.07.2019 17:27

Zapraszam grupę Speed na ul. Rybnicką,tu dzieją się cuda :P

Pokaż wszystkie opinie (19)