Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 lipca 2019

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego w magistracie

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego w magistracie

Każdy, kto wybiera się za granicę na terenie Unii Europejskiej powinien zaopatrzyć się w Kartę Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej w razie potrzeby łatwiejsze będzie skorzystanie z opieki zdrowotnej kraju, w którym się znajdujemy.

W środę, 31 lipca, w godzinach 8:00-14:00 w jastrzębskim magistracie będzie można wyrobić EKU. Każdy, kto jest zainteresowany otrzymaniem takiego dokumentu powinien przyjść do urzędy miasta zabierając ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub studencką (dotyczy to osób, które ukończyły 18 rok życia), legitymację rencisty ( dotyczy to osób pobierających świadczenie rentowe).

Po okazaniu niezbędnych dokumentów  będzie można uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie wejdziecie wejściem głównym do szpitala Nie wejdziecie wejściem głównym do szpitala

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego wyrobisz w urzędzie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego wyrobisz w urzędzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
osadnik28.07.2019 13:08

Dajcie jeszcze do internetów wniosek do wypełnienia tak jak to robi oddział NFZ by nie wypisywać na miejscu. Skróci to czas wizyty

Arkadiusz 28.07.2019 12:31

Super pomysł naszych włodarzy tylko spóźniony o 2 miesiące. Myślę że to nieudolne kopiowanie pomysłu pana posła Matusiaka.

Gość27.07.2019 21:31

Któryś z urzędasów wybiera się za granicę? I potrzebuje wyrobić kartę a jest z wodzisławia i boi się jechać do Rybnika. Mistrz kierownicy z domu do pracy i z powrotem. A nie daj boże dają nowy objazd to tragedia dla niego.

mieszkańcy27.07.2019 12:48

Jak to w środę? A dlaczego nie każdego dnia. Dlaczego trzeba jechać do Rybnika, żeby od ręki załatwić tę ważną kartę.
Do gość z 26.07.2019 19:00: Co załatwił nam PiS? Nic. Matusiak "załatwił" forsę i dał biuro na odebranie kart EKUZ. W państwie dobrze funkcjonującym nic się nie "załatwia". To robiło się w socjalistycznym ustroju. PiS wraca do takiego ustroju. Ta partia "załatwia" teraz zmniejszenie cen za energię elektryczną gospodarstwom domowym i małym firmom. Pomijając fakt, że pracownicy energetyki przyjmujący wnioski o zmniejszenie podwyżek nic nie wiedzą, bo oni tylko przyjmują te wnioski, PiS robi kolejny przewał. Dlaczego energetyka jako całość nagle podnosi drastycznie ceny za energię? Nie wiedzieli wcześniej, że rosną im koszty produkcji energii? Nie tak dawno świetnie zarabiali przy cenach jakie wystawiali od lat. Dlaczego znikło zróżnicowanie cen różnych sprzedawców energii elektrycznej? Czy za tym nie stoi PiS, który bardzo potrzebuje pieniędzy na przekupywanie wyborców? Narzucanie cen zabija wolny rynek, co było główną zasadą w państwie socjalistycznym.

pedagog27.07.2019 6:38

Mamy nadzieję, ze do sejmu jesienią wejdą posłowie pracowici, mądrzy, odważni i troszczący się o swój region i kraj. Nie chcemy karierowiczów bez predyspozycji do tak odpowiedzialnej funkcji.

gość26.07.2019 19:00

W ostatnim czasie w biurze posła PiS Pana Grzegorza Matusiaka były wydane EKUZ. Myslę, że wszyscy potrzebujący wyrobili juz te karty. Najwazniejszy jest jednak wniosek juz opozyycja w kraju czyli ludzie z PO podglądaja i powtarzają to co robił PiS w rzadzie teraz to amo Hetmanowa w samorządzie. Brawo dla PiS!!!

Halszka26.07.2019 18:33

Aż mi się nie chce wierzyć że Matusiak tak zrobił???!!!PiS tylko umie głośno mówić a robić nic!!!

Rolex26.07.2019 16:24

A czy z zagraniczną kartą ubezpieczenia zostanie mi udzielona pomoc w kraju? Czy raczej długi termin oczekiwania?

Gość26.07.2019 11:53

Poseł Matusiak tuż przed wakacjami zinicjował taką akcję. Poszło szybko, sprawnie choć ludzi było bardzo dużo

Gość26.07.2019 10:02

@KAZ

To Doctor Strange. Nie poznajesz po oczach?

Pokaż wszystkie opinie (12)