Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
29 lipca 2019

"Górnicy potrzebują aktywności fizycznej"

"Górnicy potrzebują aktywności fizycznej"
fot. JSW S.A.

Nie wszystkie schorzenia, na którą cierpią górnicy można wykryć podczas obowiązkowych badań okresowych. Dlatego dużą wagę należy przywiązywać do profilaktyki, czyli zdrowego stylu życia.

54 zgony z przyczyn naturalnych, które miały miejsce w polskim górnictwie w latach 2014-2018, aż 35 (64,8 proc.) wystąpiły w kopalniach węgla kamiennego. Tylko w 2018 r. 13 pracowników zmarło w wyniku różnych schorzeń. To najwięcej w ciągu minionych pięciu lat. Główną przyczyną zgonów była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, prowadząca do zawału mięśnia sercowego.

Czy da się zapobiec takim zdarzeniom? Inspektorzy BHP zachęcają pracowników do podjecia aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Ciężka praca pod ziemią w żaden sposób nie jest odpowiednikiem zdrowej aktywności na powierzchni.

- Wciąż zachęcamy naszych pracowników do aktywności fizycznej. W ramach programu partnerskiego PGG Family oferujemy im i ich rodzinom pakiety sportowo-rekreacyjne, basen, fitness, usługi rekreacyjno-rozrywkowe rozładowujące stres - mówi dla portalu nettg.pl Grzegorz Ochman, dyrektor Biura BHP i Szkoleń w Polskiej Grupie Górniczej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Pierwsze półrocze - zysk mniejszy o połowę JSW: Pierwsze półrocze - zysk mniejszy o połowę

JSW wstrzymuje wypłatę pieniędzy JSW wstrzymuje wypłatę pieniędzy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Boryniok G304.08.2019 16:53

Tobiemu się przyda hahaha

Boryniok02.08.2019 13:40

Jak ja mam uprawiać aktywność fizyczną po pracy to jest dobre dla maszynioków i dozoru bo puchną jak namoczony pęczak,ale jak pogadacie z JERRYM i prawą ręką MICHASIEM żeby z nas ostatnich soków nie wyciskali to z miłą chęcią zaczne uprawiać aktywność fizyczną.MICHAŚ to mały SS a JERREGO BABA MA WĄSA I GO NIE KOCHA:)

Gość01.08.2019 10:01

Jak już to raczej tłuste koty z ZZ potrzebują aktywności fizycznej bo są przyspawane do koryt związkowych, nie?

Parzykawa01.08.2019 0:01

A może by tak wyłączyć maszyny wyciągowe :D :D - Przedział drabinowy drożny :D . I cyk 1000 metrów drabinami , napewno pozytywnie wpłynęło by na kondycję fizyczną :D :D

Masakra 30.07.2019 22:15

A może wypi..... Te smierdzace szarfy które smrodza na cały przekop to kontrolujcie a jak urzad zjeżdża to wszystko nagle nie działające haha a urzedniki glopa pala że niby wierzą haha

osadnik30.07.2019 8:41

alkoholizm wspiera zdrowy styl życia zapewne ...

Lowe hejter, hejt lower30.07.2019 6:42

Dlaczego "górnik" skoro pracuje na dole?

Skoro Darek to Dariusz, więc dlaczego Marek to nie Mariusz?

Dziękuję za uwagę i życzę wszystkim miłego dnia.

Pokaż wszystkie opinie (24)