Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
30 lipca 2019

Jak ochronić rower przed kradzieżą?

Jak ochronić rower przed kradzieżą?
fot. pixabay

W środę, 31 lipca, strażnicy miejscy będą znakować rowery lub inne cenne pojazdy jak wózki dziecięce, czy wózki inwalidzkie. Wszystko to po to, aby utrudnić kradzież i ewentualną sprzedaż roweru.

Akcja odbędzie się na parkingu przy wejściu do urzędu miasta od strony straży miejskiej. Osoby pełnoletnie zapraszamy w godz. od 15.00 do 17.00. Kolejna taka możliwość będzie 28 sierpnia.

- Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników - informują strażnicy miejscy.     

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można odzyskać niewykorzystane pieniądze na rowery Można odzyskać niewykorzystane pieniądze na rowery

Skradł rower z Szerokiej, a następnie przemalował Skradł rower z Szerokiej, a następnie przemalował

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Do Lowe hejter, hejt lower30.07.2019 15:50

W przypadku sprzedaży sprzedający czy też przekazujący darowiznę przychodzi do siedziby Straży Miejskiej i uaktualnia dane...

Wiem wszystko i to na każdy temat30.07.2019 9:40

"Jak ochronić rower przed kradzieżą?"

Rozwiązanie jest banalnie proste, żeby nie powiedzieć wręcz banalne. Nie ponosi za sobą żadnych kosztów ukrytych ani wysiłku, a w pewnych przypadkach można nawet na tym procederze zarobić.
Jak?
Po prostu zrezygnować z posiadania roweru. Nie kupować. A jeżeli już ktoś takowy ma, to niech go sprzeda i tyle

Blondynka30.07.2019 9:21

@Dętka No niby tak, ale zauważ, że wtedy w kole nie ma powietrza tylko na dole. Że też ja muszę innych pouczać

Dętka30.07.2019 7:21

Ja jak zostawiam rower przed sklepem , to spuszczam powietrze z kół i zabieram ze sobą siodełko.

Lowe hejter, hejt lower30.07.2019 6:40

"W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników"

A co w przypadku legalnej odsprzedaży takiego pojazdu albo darowiźnie, po której zmieni się jego właściciel?