Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
30 lipca 2019

Jak ochronić rower przed kradzieżą?

Jak ochronić rower przed kradzieżą?
fot. pixabay

W środę, 31 lipca, strażnicy miejscy będą znakować rowery lub inne cenne pojazdy jak wózki dziecięce, czy wózki inwalidzkie. Wszystko to po to, aby utrudnić kradzież i ewentualną sprzedaż roweru.

Akcja odbędzie się na parkingu przy wejściu do urzędu miasta od strony straży miejskiej. Osoby pełnoletnie zapraszamy w godz. od 15.00 do 17.00. Kolejna taka możliwość będzie 28 sierpnia.

- Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników - informują strażnicy miejscy.     

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska duma zbiera pozytywne oceny Jastrzębska duma zbiera pozytywne oceny

Ścieżki rowerowe będą jeszcze lepsze Ścieżki rowerowe będą jeszcze lepsze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Do Lowe hejter, hejt lower30.07.2019 15:50

W przypadku sprzedaży sprzedający czy też przekazujący darowiznę przychodzi do siedziby Straży Miejskiej i uaktualnia dane...

Wiem wszystko i to na każdy temat30.07.2019 9:40

"Jak ochronić rower przed kradzieżą?"

Rozwiązanie jest banalnie proste, żeby nie powiedzieć wręcz banalne. Nie ponosi za sobą żadnych kosztów ukrytych ani wysiłku, a w pewnych przypadkach można nawet na tym procederze zarobić.
Jak?
Po prostu zrezygnować z posiadania roweru. Nie kupować. A jeżeli już ktoś takowy ma, to niech go sprzeda i tyle

Blondynka30.07.2019 9:21

@Dętka No niby tak, ale zauważ, że wtedy w kole nie ma powietrza tylko na dole. Że też ja muszę innych pouczać

Dętka30.07.2019 7:21

Ja jak zostawiam rower przed sklepem , to spuszczam powietrze z kół i zabieram ze sobą siodełko.

Lowe hejter, hejt lower30.07.2019 6:40

"W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników"

A co w przypadku legalnej odsprzedaży takiego pojazdu albo darowiźnie, po której zmieni się jego właściciel?