Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
2 sierpnia 2019

Jastrzębska Spółka Węglowa stawia na rowery

Jastrzębska Spółka Węglowa stawia na rowery
fot. JSW S.A./ A. Nogalska

Tak jak w ubiegłym roku Jastrzębska Spółka Węglowa włączyła się do systemu rowerów miejskich. Firma przekazała 15 dwukołowców czwartej generacji. Zapewniła również trzy nowe strefy bezpłatnego parkowania.

- Jastrzębska Spółka Węglowa bierze udział w projekcie po raz drugi. Istniejący system rowerów miejskich doposażyła w 15 rowerów oraz przygotowała 3 strefy bezpłatnego parkowania: przy Biurze Zarządu JSW oraz przy Ruchach Zofiówka i Jastrzębie. W sumie rowerzyści mają do dyspozycji na terenie Jastrzębia-Zdroju 76 pojazdów dostępnych w 23 punktach - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Ze wszystkich stacji wypożyczania rowerów można korzystać na tych samych zasadach. Wystarczy zarejestrować się przez Internetu lub za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej na telefony komórkowe. Konieczne jest też dokonanie opłaty w wysokości 10 zł, która po zamknięciu systemu podlegać będzie zwrotowi, o ile nie zostanie wykorzystana do opłacenia przejazdów. Doładowanie konta użytkownika odbywa się za pośrednictwem operatora płatności elektronicznych z wykorzystaniem kilku najbardziej popularnych form płatności. Minimalny stan środków pozwalający na uruchomienie roweru to 3 zł. Po upływie pierwszych - darmowych 20 minut - naliczana będzie opłata w wysokości 3 groszy za minutę. Najbardziej aktywni rowerzyści mogą zakupić abonament miesięczny w kwocie 10 zł, umożliwiający korzystanie z roweru przez 8 godzin.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW nie ma przypadków mobbingu W JSW nie ma przypadków mobbingu

JSW: Odkażanie mgłowe w łaźni górniczej [video] JSW: Odkażanie mgłowe w łaźni górniczej [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
czytelnik03.08.2019 13:48

Bardzo dobrze niech dobry przykład idzie z góry zatem zarząd i dyrektorzy na rowery a wypasione bryki oddać do salonów dealerskich.

RYSZARD02.08.2019 19:17

Górnicy z oddziału GRP-2 będą nie bawem jeździć na Bzie Debina tymi maszynami

Do starszych ludzi - już emerytów02.08.2019 15:04

A pamiętacie jeszcze na Manifeście Lipcowym gościa z rowerem na dole? Dokładnie na poż 705 na zm 1

Spawacz GLR02.08.2019 15:03

Ja tam miałem do komory w której pracowałem blisko od szybu więc mnie tam rower nie był potrzebny.

Eda02.08.2019 14:52

Przeczytałem nagłówek i się przestraszyłem że będziemy składać rowery a nie kopać węgiel

Gość02.08.2019 12:05

Czyli odchodzą od wydobycia węgla? Na stanowisku prezesa, miłośnika dronów, zastąpił miłośnik rowerów.

Hmm...02.08.2019 11:29

"A co mają rowery do akcji."

Otóż mają i to o wiele więcej niż tobie się wydaje. Akcjonariusze mianowicie widzą, w co bawi się spółka, której wydobywanie węgla jest jedynie działalnościa uboczną. Dlatego nikt już nie chce dofinansowywać tego glinianego kolosa, obsiadłego przez pasożyty, czyli tłuste koty z ZZ. Nadszedł czas przyznać, że król jest nagi.

Agniecha02.08.2019 11:14

Powiem szczerze, że Jastrzębie jako jedyne miasto tej wielkości ma tak dobrze rozbudowaną sieć rowerow 4 generacji. Brawo.

jola02.08.2019 11:09

Myślę, że JSW powinna zająć się wydobywaniem węgla.

Gość02.08.2019 10:46

A co mają rowery do akcji. Rowery sa dla ludzi aby mogli korzystać i bardzo dobrze takie rozwiązania są potrzebne, mnóstwo ludzi docenia i sa wdzięczni za taki środek komunikacji. Komentarze niektórych pseudo znawców są jak krzyki dzieci w piaskownicy. Pseudo mądrzy znawcy uważają że przez kilkanaście rowerów akcje spadają. Przyjrzyjcie się co za bzdury wpisujcie później weźcie głęboki oddech i zajmijcie się oglądaniem w tv swiata według kiepskich tam nie trzeba myslec.

Pokaż wszystkie opinie (18)